Колебливо начало на седмицата за Българската фондова борса (БФБ – София). Три от индексите приключиха сесията на червена територия.
Сред тях е и основният индекс SOFIX, който отписа 0,27% от стойността си до 720,710, записвайки трета поредна сесия на червена територия. По-широкият BGBX40 се понижи с 0,14% до 137,28 пункта, а секторният BGREIT отчете спад от 0,09% до 117,27 пункта. Равнопретегленият BGTR30 единствен записа ръст, като нарасна с 0,49% до 566,06 пункта.
Оборотът на регулиран пазар възлезе на 7,99 млн. лв. след 521 сделки с 55 търгувани емисии.
Атоменергоремонт АД е лидер по изтъргуван обем с 6,43 млн. лв., но със спад в цената на акциите от 4,56%. Това го нареди на второ място сред губещите дружества за деня.
Сред лидерите по оборот са още Експат Имоти АДСИЦ с 660,1 хил. лв. и Формопласт със 152,3 хил. лв.
Холдинг Варна е най-печелившата компания за деня с ръст в цената на акциите от 4,5% до 35 лв. На второ място е БФБ – София с повишение от 3,8% до 5,40 лв., следвана от Доверие Обединен Холдинг, чиито акции поскъпнаха с 3% до 2,65 лв.
Най-губещата компания е Индустриален капитал Холдинг със спад от 5,8% до 3,4 лв. Свилоза отписа 2,6% от цената на акциите си, което й отреди третата позиция сред дружествата на червена територия.
От състава на SOFIX девет компании приключиха сесията на червена територия, а шест записаха повишения.


13 ранени в катастрофи у нас за последното денонощие
Бус се обърна на път близо до Варна
Радан Кънев: Не ми е ясно за какво отговаря Иво Христов в това правителство
26-годишен почина след падане с електрическа тротинетка
Нивото на река Дунав в българския участък остава критично ниско
Nvidia увеличава цените за AI сървъри и чипове с над 15%
САЩ навлязоха в ерата на застаряващ, застрашен хегемон
Когато Тексас охладнее към центровете за данни, Big Tech има проблем
Обратните изкупвания на Бесент лекуват симптомите, а не финансовия проблем в САЩ
"Шест мрежи": Залогът за трилиони долари на Китай за икономиката на AI ерата
Bugatti реставрира стар Veyron, за да го превърне в истинско бижу
Непознатата Гърция 6: Амфиполи
Откраднат преди 33 години автомобил беше върнат на собственика
BMW разкри защо няма да има нова 8-Series
Citroen AX на 40: Малкият автомобил, който спаси марката
Руски пенсионер се опита да свали четири украински дрона с пушка, едва не го глобиха
Млад мъж почина след падане с тротинека в Пловдив
След казуса в Драгалевци: Имало е и много по-тежки заглушавания у нас, но не им е давана гласност
Радан Кънев: Няма договорка с ГЕРБ за подкрепа на кандидатурата на Гюров за президент
Баща остави 7-годишния си син сам в планината Фуджи, за да продължи прехода си
преди 8 години Много се извинявам, поправихме грешката! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години От състава на SOFIX девет компании приключиха сесията на червена територия, а шест записаха понижения. ?????? отговор Сигнализирай за неуместен коментар