Акционерите на „Корадо-България“ с брой акции преди увеличението на капитала, които не са четно число, ще бъдат компенсирани, като броят на новите им акции ще бъде закръглян нагоре.
Това се налага, тъй като според решението на извънредното общо събрание от 9 август, акционерите, вече притежаващи две акции, ще получават една нова, съобщиха от компанията.
Така например, акционер с 39 акции би имал право на 19,5 нови акции. С помощта на мажоритарния акционер Korado A.S., който ще добави за своя сметка общо 119 акции на засегнатите акционери, на практика, притежателят на 39 акции ще получи 20 нови.
Последната дата за сключване на сделки с акции на "Корадо-България", в резултат на които приобретателят има право на участие в увеличението на капитала, беше 21 август 2017 г. Допълнителните акции ще бъдат получени до няколко дни с оглед на необходимото време за изпълнението на всички процедурни стъпки.
Компанията обяви плановете си през март. „Вярвам, че това ще има положително влияние както върху ликвидността на акциите, така и върху тяхната цена", коментира тогава главният изпълнителен директор на "Корадо Груп" Войтех Чамек.
За четвърта поред година компанията отчита добри разултати в своето икономическо и финансово развитие и отбелязва нови рекорди. През първото шестмесечие на 2017 г. компанията отчита двойно нарастване на печалбата преди облагане - от 1,5 млн. на 2,97 млн. лева, ръст на приходите с 62% и нарастване на продажбите с 49%.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?