Комисията за финансов надзор вписа емисия акции, издадена от „М+С Хидравлик“АД, гр. Казанлък., която е в резултат на увеличаване на капитала на дружеството от 39 055 200 лева на 39 445 200 лева и е в размер на 390 000 броя обикновени, поименни, безналични, свободнопрехвърляеми акции с право на глас, с номинална стойност 1 лев всяка. Това става ясно от решенията на КФН по време на вчерашното му заседание. Емисията е вписана в регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа с цел търговия на регулиран пазар на ценни книжа.
Надзорът е взел решение да не налага окончателна забрана на коригирано търгово предложение от „Индустриален холдинг - Доверие” АД за закупуване чрез инвестиционен посредник „София Интернешънъл Секюритиз“ АД на 279 870 броя акции от капитала на „Хидроизомат” АД, гр. София, от останалите акционери на дружеството. Цената на една акция е 1,43 лева.
От решенията разбираме още, че е издадено одобрение на управляващото дружество „Астра Асет Мениджмънт” АД за промяна в договора за депозитарни услуги, сключен за сметка на управлявания от него договорен фонд „Астра Кеш плюс”, от една страна, и „УниКредит Булбанк” АД в качеството й на депозитар, от друга.
Утвърдени са „БДО България” ООД и „ЗАХАРИНОВА НЕКСИА“ ООД за одиторски дружества за съвместна проверка и заверка на годишния финансов отчет за 2018 г. на „Застрахователно дружество Евроинс живот“ ЕАД.
Комисията не е издала забрана на „Индъстри Дивелъпмънт Холдинг” АД за придобиване на квалифицираното участие в управляващото дружество „Стратегия Асет Мениджмънт” АД.
КФН е потвърдила пълнотата на документите по производство за одобрение на придобиване на квалифицирано участие в „ЗАД Сожелайф България“ АД от страна на „Банка ДСК“ ЕАД. Срокът по производството е до 29.11.2018 г.
По време на последното заседание на КФН е взето решение за изпращане на писмо до „Централен депозитар“АД с искане за корекции на документите, подадени във връзка с издаването на лиценз за извършване на дейност като централен депозитар на ценни книжа.
Писмо е изпратено и до управляващото дружество „Златен лев капитал“ЕАД с искане за коригиране на документите с ключова информация за инвеститорите и на проспектите на договорните фондове „Златен лев“ и „Златен лев Индекс 30“.
Има решение за изпращане на писмо до ЗД „Евроинс” АД с искане за корекция на документите относно намерението на дружеството да извършва дейност по т. 17 „Правни разноски“ от раздел II, буква „А“ на Приложение № 1 от КЗ, на територията на Обединеното кралство при условията на свобода на предоставяне на услуги.
Писмо е изпратено и до управляващото дружество „Аларик Кепитъл” АД с искане за отстраняване на непълноти и предоставяне на допълнителна информация във връзка със заявлението на дружеството за издаване на одобрение за промени в Правилата по чл. 13, ал. 2 от ЗДКИСДПКИ на управлявания от него договорен фонд „Аларик – Хибриден Депозит”.
От Комисията са изпратили писмо и до „Загора Фининвест“ АД, гр. Стара Загора, с искане за отстраняване на непълноти и предоставяне на допълнителна информация във връзка със заявлението на дружеството за потвърждаване на проспект за допускане до търговия на регулиран пазар на емисия обезпечени облигации.


Затварят основни улици заради мача Спартак - Левски днес във Варна
Хороскоп за 8 декември 2025
Скъпотия! Храните у нас продължават да поскъпват стремглаво преди еврото
7 декември е обявен за Международен ден на гражданската авиация
Виц на деня - 7 декември
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Александър Джартов: Бедствено положение е обявено за Ардино
Китайски изтребители насочиха радар за управление на огъня към японски самолети
Как "човекът на Тръмп" в НАСА ще изправари Китай в космоса?
Проходът Троян-Кърнаре е временно затворен
Япония е изправена пред криза, свързана с деменция
преди 7 години Коментарът е изтрит поради противоречие с правилата на форума. отговор Сигнализирай за неуместен коментар