Френската модна къща за спортни облекла Lacoste беше придобита от швейцарската семейна компания Maus Freres за 1 млрд. евро, съобщи Ройтерс. Сделката, която стана възможна заради конфликтите в семейство Лакост, беше обявена в Женева от швейцарската компания.
"Всички акционери на Lacoste от семейството решиха да продадат акциите си на Maus Freres, които вече притежаваха 35% от капитал на Lacoste чрез дъщерното си дружество Devanlay", се казва в прессъобщението.
През септември Софи Лакост-Дурнел зае поста изпълнителен директор на Lacoste, а това предизвика конфликт с баща ѝ Мишел Лакост, тъй като той беше против дъщеря му да оглави модната компания. Затова той реши да продаде 30,3% от акциите си на Maus Frеres. През миналата седмица пък стана ясно, че и Софи Лакост-Дурнел е продала дела си от 28% – след спор с членовете на семейството си, на базираната в Женева компания. Maus Frères вече контролираше по онова време мажоритарния дял в компанията, известна с блузите си с лого на крокодил. По този начин компанията изцяло премина в ръцете на швейцарската Maus Frères.
Приходите на френската компания, основана преди 80 години от тенисиста Рене Лакост, са били на стойност 160 млн. евро за 2011 г., като са идвали главно от продажбата на лицензии за ползване на бранда.


Премахнаха оградата около комплекса в местността Баба Алино
Огнеборците са реагирали на 52 сигнала през последното денонощие
Дъжд и гръмотевици в Източна и Южна България днес
Мачовете и спортът по ТВ днес (7 юни)
Екстремните метеорологични условия ще доведат до разходи от 20 трилиона долара
Започва нова ера за колекционерските коли
Путин и Тръмп се страхуват да спрат войните си, въпреки че е време
У нас 35% от имотните обяви са фалшиви, дигитализацията може да изчисти пазара
Смъртоносен паразит се завръща и засяга говедовъдите в Тексас
Защо почти всички китайски коли са с 1.5-литров двигател?
Изненада: Отдавна спрян модел се оказа номер 1 в България
Това модерно Porsche 917 използва костите на Carrera GT
Британци възродиха култовия Ford Escort XR3i
Каква трябва да бъде температурата в колата през лятото
Волейболистите победиха с лекота Аржентина
Акция "Блокада на мутрите": Полицията влиза в 6 столични квартала и ги прочиства
Елтън Джон пя на сватбата на Дуа Липа
"Опера на площада" се отменя, връщат парите за билети
Чарлз Трети на сватба, ожени племеника си