„Хобит: Битката на петте армии“ вече 17 дни е най-гледаният филм в България, сочат обобщените данни от българските киносалони.
Последният филм по едноименната книга на Дж. Р. Р. Толкин е гледан от общо 204 173 зрители. До момента той е събрал 2 021 425 лева приходи от продажбата на билети в страната.
Второто място в бокс офис класацията тази седмица остава за лентата „Падингтън“, създадена по книгата на Томас Бонд. Анимационният филм, разказващ за пътешествието на перуански мечок в Лондон, е гледана от 31 208 зрители. Приходите от първите ѝ три дни на екраните у нас възлизат на 234 542 лева.
В челната тройка се нарежда и лентата на Мортен Тилдум „Игра на кодове“, в която участват Бенедикт Къмбърбач, Кийра Найтли, Матю Гуд, Марк Стронг и Чарлдз Данс. Филмът е създаден по книгата на Андрю Ходжис, посветена на брилянтния математик Алън Тюринг, който изобретява декодираща машина на немската „Енигма“, за което получава признание години след смъртта си. Лентата е гледана от 17 045 зрители у нас и в първите три дни от излизането си на екран събра 156 034 лева.
„Изход: Богове и Царе“ на Ридли Скот остава на четвърта позиция в бокс офис класацията. Продукцията разказва за излизането на евреите от Египет и пътуването им през Червено море. 3D филмът вече от месец се прожектира в кината в България и е гледан от 100 239 зрители. Той има 1 008 183 лева приходи.
Петото място в класацията остава за анимационния „Пингвините от Мадагаскар". За месец и половина той е гледан от 143 321 души и има 1 276 768 лева. приходи от билети.
Шести в списъка е „Нощ в музея: Тайната на гробницата“. Това е третият филм от поредицата, в който участват Бен Стилър, Бил Кобс, Робин Уилямс, Оуен Уилсън, Ребъл Уилсън, Бен Кингсли. Този път лентата пренася оживяващи артефакти от Ню Йорк в Лондон. Филмът е на екран от десет дни и има 24 789 зрители. До момента той е генерирал 185 393 лева приходи от продажбата на билети.
„Вдън горите“, който е създаден по едноименния мюзикъл на Стивън Сондхайм и Джеймс Лъпайн, заема седмото място в бокс офис класацията. Историята на Роб Маршъл преплита историите от четири познати приказки, а в главните роли влизат актьорите Мерил Стрийп, Анна Кендрик, Емили Блънт, Крис Пайн и Джони Деп. 20 875 души са гледали филма на кино в рамките на десетте дни, откакто е на екран, и са генерирали 160 205 лева от билети.
Третата премиера от новогодишния уикенд - „Астерикс: Имението на боговете“, остава осмият най-гледан филм у нас. Триизмерната анимация за Цезар, който решава да сломи галите с изграждането на "Земята на боговете" около селцето им, е гледана от 4 264 зрители и има 38 766 лева приходи.
Деветата позиция в бокс офис класацията е за друга анимация - „Уинкс: Мистерия от дълбините“. Тя е гледана от 9040 души за десетте си дни на екраните и има 63 770 лева приходи.
Десета позиция е за "Интерстелар". Фантастичният екшън с Матю Макконъхи, Ан Хатауей, Джесика Частейн, Кейси Афлек, Мат Деймън, е вече два месеца на екраните у нас и има 119 991 зрители и 962 454 лева от билетите им.
(БТА)


Община Варна отличи бронзовия медалист по щанги Христо Христов
Омбудсманът: Варненци сигнализират за високи цени и за проблеми с ТЕЛК-овете
Мъж е задържан, след като е ударил Ивайло Мирчев при спор за паркиране
Виктор Колая преди SENSHI 31: „Бойните умения са като оръжие, трябва самоконтрол“
Варненецът Иван Иванов отпадна на 1/4-финал в Испания
Елизабет Економи: Тайван стана основен проблем за Тръмп и Си, част 1
Елизабет Економи: Тайван стана основен проблем за Тръмп и Си, част 2
Новините в развитие
Искрен Иванов: САЩ и Китай са партньори, а не стратегически опоненти
Турция повиши прогнозата си за инфлацията заради войната с Иран
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Виктор Колая преди SENSHI 31: Бойните умения са като оръжие, трябва самоконтрол
Огромна рокля от българска дантела твори дизайнера Иван Донев
Един семеен ден на Day Off: Family Time на 16 май
Украински робот взриви сграда, контролирана от руснаците
Вижте къде в София няма да има вода на 18 май, понеделник