Christie's продаде стари и нови часовници за 8,4 млн. долара по време на търг в Лондон, топ лот на който се оказва джобен часовник Patek Philippe, който достигна цена от 353 хил. долара, пише Bloomberg.
Миниатюрният часовник от 1985 г. изобразява картината на Реноар „Две сестри“ и е дело на Сузане Рор. Той достигна рекордна цена в категорията си по време на аукциона в Ню Йорк, който се проведе на 17 юни. Скъпата вещ беше оценена на 180 хил. долара, а купувачът ѝ е анонимен азиатски колекционер.
В рамките на търга бяха предложени за продажба общо 262 лота, от които 237 намериха купувачи.
Интересът на колекционерите е насочен особено към часовниците, а заможните купувачи търсят все повече алтернативни начини да инвестират.
През май 88-годишен часовник Patek Philippe постави рекорд за часовник от неръждаема стомана, достигайки цена от 5 млн. долара по време на търг на Phillips в Женева.
"Редките модели разпалват страстните колекционери, готови да платят повече“, коментира Едуард Фабер, президент на галерия Aaron Faber в Ню Йорк, която се специализира в бижута и часовници.
По време на търга в сряда часовник Rolex Submariner от 1957 г. достигна цена от 269 хил. долара. Часовникът е от първия филм от поредицата за Джеймс Бонд и е носен от Шон Конъри. Моделът е особено любим на колекционерите заради мъжествения му дизайн.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
София сред най-евтините европейски градове за уикенд туризъм
Нина Добрев изненада с нова прическа, вече е блондинка