Инсценировките при представянето на всеки нов i-продукт винаги протичат по една и съща схема. Първоначално се появяват слухове за представянето на дадено ново устройство на Apple на определена дата. След това следва поредица от куриозни „случайности“, сред които загуба на прототип. Миналата година например служител на Apple се напи от твърде силна европейска бира и загуби предсериен модел на iPhone 4 в бирен салон в Сан Хосе. Тази година подобна случка, но с твърде силни коктейли, преживя друг служител в Сан Франциско. И отново бе загубен прототип. Комично е и това, че по някое време се появяват шпионски снимки, които загатват за нов дизайн или за запазване на познатия стар.
И щом наближи денят за представянето на продукта, някой от добре запознатите журналисти от All Things Digital „издават“ датата на събитието. Представянето на таблета iPad 2 беше също толкова точно оповестено като дата от тима журналисти около ветерана Уолт Мосбърг, както сега се спряга и датата 4 октомври. Технологичният блог на New York Times поддържа доста тесни контакти с производителя на iPhone и своевременно получава достъп до моделите от следващото поколение, така че да може да публикува тестове на всяко устройство в деня на официалното представяне.
Днес стана ясно и мястото на представянето. За разлика от обичайното представяне на смартфоните и таблетите си, Apple ще проведе тазгодишното си събитие не в Сан Франциско, а в централата си в Купертино, пише All Things Digital.
Защо този път представянето на бъдещия iPhone няма да е в традиционния Yerba Buena Center for the Arts (YBCA), остава неясно. All Things Digital спекулира, че датата за представянето не била уточнена дълго време и затова Apple не искал да рискува, като наеме преждевременно толкова голяма зала. А може би компанията е решила, че малко по-интимното място е по-добре пригодено за първата презентация на новия главен изпълнителен директор Тим Кук. Възможно е също така YBCA да е бил резервиран за дълъг период от време.
Кук, който пое ръководния пост от Стив Джобс на 24 август, ще бъде подпомаган при представянето на следващото поколение iPhone от маркетинг директора Фил Шилер. През 2009 г. той вече откри Macworld и Световната конференция за разработчици при предишното заболяване на Джобс. Освен това шефовете на iOS Скот Форстъл и Еди Кю също ще помогат. Последният бе повишен до старши вицепрезидент за интернет софтуер и услуги.
Според последните слухове iPhone 5 ще действа както в GSM-, така и в CDMA мрежата. Така ще може да се използва в почти всички страни. Освен това, според информация на Techcrunch, ще бъде със същата големина и почти непроменен дизайн. Очаква се смартфонът да разполага с памет от 512 MB, а заради появили се снимки във Flickr се предполага, че камерата ще е 8-мегапикселова.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам