Възстановяването на цените на суровия петрол се изпари в ранната търговията отвъд Океана във вторник, като стойността на енергийната суровина спадна под ключовата граница от 75 долара за барел.
Фючърсите върху West Texas Intermediate поевтиняват с 1,18 на сто до 74,77 долара за барел, след като по-рано през европейската търговия изкачиха сесиен връх от 76,4 долара на фона на надеждите, че японското правителство ще предприеме ход, за да подкрепи икономиката на страната.
Спадът също така дойде, след като пазарните участници засилиха опасенията си за възможността насрочената за следващата седмица среща на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) да не доведе до изменения в добива. Подобно развитие би тласнало още надолу цените на фона на засиленото свръх предлагане и бавното глобално икономическо възстановяване.
Цената на търгуваната в САЩ енергийна суровина навлезе в своята осма поредна седмица на загуби. В края на септември един барел се търгуваше за малко над 90 долара.
Междувременно търгуваният в Европа сорт брент продължава да следва тренда на американския си конкурент със спад от 0,84% до 78,65 долара за барел.
Малко по-рано новината, че правителството на Япония, водено от Шиндзо Абе, ще забави покачването на данъка върху продажбите поне до края на 2016 г. даде тласък на пазара на енергийни суровина.
Въпреки това опасенията, че страните от ОПЕК няма да бъдат в състояние да се споразумеят за намаляване на производствените цели по време на срещата си във Виена на 27 ноември се промъкнаха обратно в съзнанието на инвеститорите. Последните коментари от Организацията показаха, че част от 12-те страни, най-вече Саудитска Арабия, продължават да се противопоставят на намаляването на производствените цели. Венецуела обаче би подкрепила подобен ход.
Пазарът също така е и в очакване на седмичната актуализация на запасите в САЩ в сряда. В предходната седмица наличната продукция бе в размер общо на 378,5 млн. барела спрямо средните 374 млн. през октомври.


БСП подготовя нов партиен устав
ЕС свиква министерска среща заради кризата с мигрантите в Сеута
Двама пострадаха тежко при катастрофа с мотори
Смениха деня на мач на Спартак (Варна)
Седмичен хороскоп 3 август - 9 август 2026
Щатските акции са по-привлекателни от облигациите за чужденците
Л. Месечкова: Следващият етап в развитието на AI са реалните приложения
Трябва ли европейските банки да се включат в партито с хедж фондовете?
Ефективната митническа ставка на САЩ може да скочи от 11% на 14%
ФИФА оттегли спорния план за продажба на дял от Световното първенство
Прецакани ли сме? Ето 10-те най-евтини нови коли в Америка
Механици посочиха най-добрите и най-лошите дизелови двигатели
Шофьор остава без своя AMG след 221 км/ч при ограничение 70 км/ч
BYD и Renault връщат сложното задно окачване на достъпните автомобили
Скрит компонент играе ключова роля при инцидент на пътя
Около 150 декара гори, сухи треви и храсти са изгорели край Годеч
Какво трябва да знаем за перименопаузата?
5 растения, които да отглеждате на перваза
Двама младежи са тежко пострадали след челен сблъсък с мотори
Кейти Пери, Дженифър Анистън, Дейвид Бекъм - кои знаменитости замениха луксозните вили с красиви яхти


преди 11 години за кратко се радваш, отвори един месечен чарт и то се вижда, че Brent Crude е оversold вече го писах това, според квотите на OANDA EMA50 на месечна е на 73$ и после ше им rejection и то бая отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Какво по-хубаво от срив в цените на енергоносителите? Поне малко въздух за /и без друго/ удушената ни икономичка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар