Хидравличният фракинг е технология, която има своите привърженици и противници, които не спират да я обсъждат. Нека обаче да видим какво точно значение има тя за добива на петрол и газ в САЩ.
Фракингът на шистови находища в САЩ е открил огромни нови количества от суров петрол и природен газ. Нещо повече, процентът на добитите горива от шисти спрямо традиционните петролни и газови полета не спира да се увеличава. Намалялото търсене на енергия и ниските цени на петрола обаче се очаква да намалят ръста тази година.
Графиките показват влиянието на фракинг индустрията върху общите нива на добив.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
Виц на деня - 28 юни
Времето във Варна на 28 юни 2026
Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Честваме паметта на светите безсребърници Кир и Йоан, и на свети Сергий Магистър
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология
преди 11 години Те не дават такива пари на арабите заради самия петрол. Инак, да ги бяха душили досега за цената, не е да нямат с какво. Държат ги там още и за ръчка в СВОЕТО глобално влияние. Щото, от петрола зависят много неща. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години тоя па ... а даже не му плащат да е ***.... явно е природно тъпичък. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Проблема е първо, че главната борса е при тея нещастници и тея бъзикат, второ, че все още се продава в долари, но и това ше свърши и трето, като са такива Настрадин Ходжа тея Сашш с техните шистови тъпотии да спрат да внасят петрол от вънка и да не тормозят арабите да ги видим тогава колко ше издянат с тея глупости. Защото то новини всеки може да си изфабрикува ама дали ги има тея полезни изкопаеми е вече съвсем друг въпрос, а в Сашш няма там почти всичко са опоскали до кокал. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Всеки прави, каквото може. Нашите могат основно да клякат на този и онзи, и си клякат. да са ни честити, да илядят.А геополитиката ги касае само като изпълнители, да планират и провеждат своя, просто нямат капацитет. Да му мислим ние, които те направиха заложници на огромните транснационални интереси. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Фракинга е спонсорирана геополитика, а не икономика. Защо точно в Новорусия, а не в Украйна се канеха да дупчат? Що после няма как да ги изгониш "часниците". отговор Сигнализирай за неуместен коментар