Президентът и изпълнителен директор на корпорацията Subaru - Ясуюки Йосинага, е решил да подаде оставка, съобщава японското издание Nikkei Asian Review.
Още през април при проверка бяха открити 903 автомобила на марката, за които сътрудници на Subaru са предоставили неверни даннни за разхода на гориво и нивата на вредни емисии. В резултат на това японското министерство на транспорта започна разследване в щаб-квартирата и в главния завод на производителя.
Самата компания също започна проверка, при която бяха открити още 927 автомобила с неверни данни. Те са получени при нарушения на официалните процедури. В крайна сметка Йосинага поднесе своите извинения на пресконференция, като увери, че в Subaru са взети мерки, това да не се повтаря.
На 22 юни предстои общо събрание на акционерите, което трябваше да утвърди Йосинага като президент и изпълнителен директор, но сега тези постове ще заеме настоящият вицепрезидент Томоми Накамура. Самият Йосинага ще остане председател на съвета на директорите, но няма да има представителни функции.
Само преди година Subaru бе намесен в друг скандал, който не е свързан със сегашния. Тогава се оказа, че с проверката на произведените автомобили се занимават хора без нужата квалификация, която поставя под съмнение качеството на колите.


Плодовете и зеленчуците с голям скок в цените през първото тримесечие
Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Ремонтът на ферибота в Белослав приключи по-бързо
Стана ясно под кой номер излиза DARA на финала на "Евровизия"
Р. Драганов: Giro d’Italia показа България като модерна туристическа дестинация
Си приветства новите отношения със САЩ след срещите с Тръмп
Българските брандове ще победят бързата мода със своята култура и ценности
Д. Събев: Мерките срещу инфлацията ще доведат до повишение на цените
Росен Георгиев, Dev.bg: IT секторът е в плато, AI замени младшите кадри
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Демерджиев за случая “Петрохан”: Има нови факти
Има ли сатанизъм в "Бангаранга": Изтъркани клишета за Дявола - от джаза и Ози до Дара
Иззеха 40 кг храни от незаконен магазин в сливенския кв. "Надежда"
И яйцата станаха лукс, за година са поскъпнали двойно
Арестуваха бившата на Еминем отново