Американският пионер в производството на електромобили Tesla Inc. спря внезапно производството в завода си в покрайнините на Шанхай, съобщава Bloomberg, позовавайки се на източници, запознати с въпроса.
Компанията е уведомила много от своите фабрични работници, които е трябвало да се върнат на работа в сряда (6 май) след петдневната пауза в Китай, да удължат почивката си и да се върнат на работните си места след 9 май, споделят хора, пожелали да запазят анонимност.
Причината за внезапното спиране не е изяснена веднага от Bloomberg, но китайският новинарски сайт 36kr съобщава, че това се дължи на недостиг на компоненти. Единственият завод за автомобили на Tesla извън САЩ се сблъсква със закъснения при доставките на части за своя Model 3, като в същото време трябва да се справя и с проблеми с критичното производствено оборудване, което в момента се ремонтира, изтъкват източниците.
Преустановяването на производството означава, че Tesla в момента не сглобява никакви автомобили по целия свят, след като беше преустановена работата и на неговия производствен център във Фремонт, Калифорния, заради коронавируса. Спирането на американския завод превърна шанхайската фабрика в още по-критично съоръжения за Tesla, тъй като САЩ ще се забавят с рестартирането на икономиката – нещо, което Китай вече започна.
Някои служители на концерна се намират в завода в Китай за извършване на проверка, поддръжка и ремонт на оборудването, споделят източниците. Заводът беше временно спрян по-рано тази година заради разпространението на COVID-19 в азиатската страна.
От Tesla заявиха, че заводът в Шанхай провежда обичайна работа по поддръжката и че компанията използва празниците на Деня на труда, за да извърши корекции на производствената линия.


Варненка влиза в затвора за неплащане на издръжка на двете си деца
Учениците от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ се връщат в сградата на училището от 15 септември
Какво показват резултатите от тазгодишните матури?
Али Юзеир търси нокаут в битката срещу Джошуа Акингбаде на SENSHI 32 Grand Prix
Предложиха пак Пламен Тончев за шеф на ДАНС
Инфлацията в Германия се забавя заради поевтиняването на петрола
България е сред водещите национални агенции по програмата „Еразъм+“
Покупките на жилища за собствени нужди са основният двигател на пазара у нас
Рокнфард: Иран няма да приеме отделянето на Ливан от преговорите
Рокнфард: Не очаквам споразумение САЩ-Иран за 60 дни
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Изчезналото Ferrari на Майкъл Джордан се появи след 24 години
Volkswagen жертва две марки, за да излезе от кризата
Терзиев посрещна Кличко, говориха за сила и лидерство
Времето утре: Леко захлаждане и краткотрайни валежи
Мъж е обвинен за блудство с 9-годишно момче и 7-годишно момиче
Демерджиев обещава разкрития за полетите на Пеевски
преди 6 години мдаа ... интересен факт , тесла получават само от китай , според неофициални източници , по 1000 резервации на ден за модел 3 . това за всички антифенове дето се навъртат туканка , според които китайските електрички щели да стъпят на врата на тесла ... и затова се гласят в китайската фабрика да вдигнат производството до 200.000 на година . в момента дострояват още 2 халета колкото това на снимката , не се виждат тук , но из мрежата има снимки ...това е отвътре : https://***.youtube.com/watch?v=hoGlLL0UmpQспециално за дядя вова , според НАСА най-вероятно spaceX ще кара хората до лунната орбитална станция , скоро и до земната ... :))) ... поръчали са им да разработват нов модел транспортен кораб dragonXL ... а за стартовете ще използват със сигурност falcon heavy ... знам , че си фен на тази компания ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар