Компанията за автономни превозни средства Cruise LLC, която е собственост на General Motors Co., подписа споразумение с транспортната служба на Дубай за експлоатация на самоуправляващи се таксита и транспортни услуги в града, които ще стартират през 2023 г., съобщава Bloomberg.
Cruise и престолонаследникът на емирството принц Хамдан Бин Мохамед обявиха споразумението в съвместно изявление, с което компанията се превръща в изключителен оператор на автономни таксиметрови услуги в най-големия град на Обединените арабски емирства (ОАЕ) до 2029 г.
До 2030 г. Cruise и властите в емирството планират да разположат 4000 роботизирани совалки Origin, посочва Матар Мохамед ал Тайер, председател на транспортната служба.
cruise1
Споразумението ще даде възможност на Cruise да разшири бизнеса си в Дубай, като това е първата дестинация, в която ще се използват нейни услуги извън САЩ. Компанията се опитва да генерира приходи от бизнеса си в Сан Франциско, съчетавайки своята технология с Chevrolet Bolt на GM.
„Изборът на Cruise не беше направен лесно“, споделя Ал Тайер, добавяйки, че процесът е отнел няколко години. „Автономните превозни средства ще доведат до фундаментална промяна в транспорта и ще предложат иновативни решения за мобилността и градския трафик“, добавя той.
cruise2
Миналия месец компанията придоби стартъпа за автономни технологии Voyage, който предлага услуги със самоуправляващи се превозни средства, като сумата по сделката остава неразкрита.
Cruise нае бившия изпълнителен директор на Delta Air Lines Inc. Джил Уест като главен оперативен директор през януари и сключи сделка с Walmart Inc., като идеята е компанията да извършва доставки до обекти на търговеца на дребно чрез автономни коли.


Как ще работи пункта за карти за градския транспорт във Варна по празниците?
Ще има ли мир в Украйна преди Коледа?
Ето колко струват живите елхи във Варна
Чистят 70 дерета, канали, канавки във Варна
Потребителската кошница отново поскъпва
Билтън: Еврото остава подценено
Прокурор: Юн е търсил конфликт със Северна Корея, за да обяви военно положение
Как контекстът се превърна в новата сила в медийната епоха
Тръмп за стрелбата в университета Браун, Австралия и атаката в Сирия
Тръмп смята, че трябва да се чува гласът му във Фед
Land Rover пуска Defender в чест на Уинстън Чърчил
Изкуствен интелект направи кола от две скици
Надеждно и по-евтино: производители отново променят подхода си
4 кросоувъра за по 20 000 евро, които са добър вариант за зимата
Volkswagen ще затвори завод в Германия за първи път от 88 години
Земетресение с магнитуд 4,2 в южния турски окръг Хатай
„Полицай на годината“: Жандармеристът Иванов, извадил от автомобил, паднал в реката, жена
7 души, сред които и полицаи, са обвинени за участие в организирана престъпна група
Терзиев: Столичната община планира изграждането на девет паркинга за 18 месеца