Имение в луксозен квартал в северните части на Копенхаген бе продадено за сумата от 70,5 млн. крони или приблизително 11 млн. долара. Това го прави най-скъпо продадената къща в страната от 2008 г. насам, съобщава Bloomberg.
Имотът, който е с размер от 347 кв. м и се намира в Hellerup, преди е бил собственост на филмовия режисьор носител на награда „Оскар“ Били Август. Според местни медии настоящият продавач е закупил имението от режисьора през 2015 г. за сумата от 37 млн. крони.
Цените на имотите в Копенхаген започнаха да се съревновават с рекордите за града и страната, поставени преди финансовата криза от 2008 г. Само през юли цените на жилищата за година скочиха с 4,5%, по информация на най-голямата ипотечна банка в Дания Nykredit.
След близо шест години на негативни лихвени проценти жителите на Копенхаген се радват на имотен бум, който ги прави по-богати от всякога.
Според данни на сайта Boligsiden.dk от април цените на апартаментите в датската столица са нараснали с около 10% през февруари спрямо същия период на миналата година. Ипотечният отдел на Danske Bank A/S, най-голямата банка в Дания, отбелязва, че цените растат въпреки затягането на правилата за кредитиране и повишаването на лихвите по ипотеките. Освен това от 2021 г. датчаните плащат по-високи данъци върху жилищата.


Само за два месеца - 65 магазина са завишили цените необосновано преди еврото
Турски F-16 свалиха дрон "извън контрол" над Черно море
24% повече приходи са регистрирали хотели във Варна в сравнение с миналата година
Устойчив ръст на заболеваемостта от грип във Варна, най-засегнати са децата
45-годишен варненец след като го блъсна кола, която не спря на стоп
Венецуелският петрол, съхраняван в морето, защитава Китай при натиска на САЩ
Тръмп: Краят на войната е по-близо от всякога
Готови ли са САЩ за още натиск над Русия
САЩ предложиха на Украйна гаранции в стил Член 5
Тръмп за Роб Райнър: Той беше побъркан
Renault слага край на най-малко известната си марка
Електрическият кросоувър на Bentley ще повтаря Porsche Cayenne
Полицаи получиха "умни" очила за борба с нарушители
ID. Polo - избор от 4 двигателя и цена под 25 000 евро
Audi възражда легенда от 90-те години
Подпорна стена се срути в Стара Загона, загина работник
Силвия Рашкова: В спорта нервната система играе важна роля
БСП - Кюстендил настоява за оставката на ръководството на партията
Седем магистрати се кандидатираха за български европрокурор
Зеленски по въпроса за териториите: Все още не говорим за референдум