Придобилото скандална слава френско сатирично седмично издание Charlie Hebdo публикува в своя последен брой няколко карикатури, свързани с Русия. Някои от публикациите осмиват катастрофата на самолета ТУ-154, който се разби край Сочи на Коледа и отне живота на 92-ма души, от които 64 от прочутия военен ансамбъл "Александров", предава ТАСС.
На една от тях се вижда как след разбиването на самолета загиналите хористи пеят под водата на рибите, а надписът е лаконичен: „Хорът на Червената армия покорява нова публика".
Der gottlose Abschaum von #charliehebdo ('jesuischarlie') macht sich über die Toten der #Tu154 lustig… pic.twitter.com/LYhBQsU7dL
— Marcel Sardo (@marcelsardo) December 28, 2016
Една от рисунките показва разбиващия се самолет, а до него е нарисуван мъж в руска военна униформа. Коментарът е: "Репертоарът на хора на Червената армия се разширява".
На друга картина се вижда падащият самолет, а коментарът е "Лоша новина. Путин не беше вътре".
«Плохие новости — Путина там не было» - карикатура Charlie Hebdo на крушение Ту-154 https://t.co/2FkroYnLnD pic.twitter.com/oDUPISHAP2
— Белорусский партизан (@belpartisan) December 28, 2016
В сатиричното списание са поместени и карикатури, свързани с убийството на посланика на Русия в Турция Андрей Карлов.
Самата Русия реагира остро на публикацията, като говорителят на руското Министерство на отбраната ген. Игор Конашенков заяви, че да се обръща внимание на карикатурата е "унизително за нормалния човек". Той добави, че действията на френските карикатуристи са "мерзост" и че подобна "артистичност" представлява "истинската проява на западните "ценности".
Припомняме, че на 7 януари 2015 г. ислямистки нападатели влязоха в редакцията на списанието и застреляха 12 души от редакционния екип. Причината - скандални карикатури, които обиждали мюсюлманските ценности.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 9 години Тия дето си им "работодател" , ше те уважат подобаващо ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Карикатурите не са особено забавни, но не мисля че са обидни. Сатирата не е насочена персонално към загиналите и близките им. Този тип хумор не ми допада особено, но се радвам че има някой, който се опитва да осмива общоприетите норми на поведение, дори те да са свързани с трагичен случай. Когато аз умра се надявам някой добре да ме охули. Това ще е знак, че не съм живял напразно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години "Някъде по пътя ще разберат, че с някои неща шега не бива."Ония дето ги отстреляха ислямистите , вече си взеха забележка ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години " Игор Конашенков заяви,............. че действията на френските карикатуристи са "мерзост" .." , според мен думата ,която е употребил Конашенков е мека за това което са направили френските карикатуристи.Питам се , ако в самолета бяха техните бащи , майки или деца ,какво щяха да нарисуват и щеше ли изобщо да рисуват по този повод.Някъде по пътя ще разберат, че с някои неща шега не бива. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години " Игор Конашенков заяви,............. че действията на френските карикатуристи са "мерзост" .." , според мен думата ,която е употребил Конашенков е мека за това което са направили френските карикатуристи.Питам се , ако в самолета бяха техните бащи , майки или деца ,какво щяха да нарисуват и щеше ли изобщо да рисуват по този повод.Някъде по пътя ще разберат, че с някои неща шега не бива. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години не бе брато, заради мен е така ... :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години виждам че съм станал фен на всичката *** по нашите земи ... мерси за комплимента :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Този хор бе един от най-умелите пропагандни инструменти на *** и ако някой не го е разбрал, карикатуристите осмиват репертоара на хора, а не самата смърт, защото гадния хор пееше песни от сорта "Ще ви спрем газта , защото можем и ще ви се смеем" и тем подобни, наподобяващи севернокорейската мозъчна промивка. Няма да почитам пропагандния инструментариум на тая пасмина северни номади, понеже именно заради тях в момента Сирия и Афганистан са в това положение отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години видинския интелект, критерият за ниско ниво и даващият насоките във външната политика, пак се е развихрил в самовъзхвала на въображаемото си iq щеше да е смешно...ама дори не е отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години ъъъъ, веднага след като кажеш кога кога съм се опкавал че точно ти си ме обиждал :)долу написах обвиненията ... да пиша ли с главни букви ако не виждаш ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар