British Airways стана първата авиокомпания в Европа, която разреши на пътниците да държат своите електронни устройства - таблети, игрални конзоли и мобилни телефони - включени по време на целия полет.
След одобрението от страна на органите за гражданско въздухоплаване (CAA), този ход означава, че считано от 19-ти декември, гостите на British Airways ще могат да използват своите таблетни устройства, телефони и електронни четци в режим "безопасен полет" от момента, в който се качат на полета си до този, когато го напускат.
British Airways демонстрира пред органите за гражданско въздухоплаване (CAA), че промените ще са в съответствие с всички действащи правила и норми за безопасност.
„Знаем, че клиентите ни искат да използват повече своите електронни устройства и това ще бъде много добра новина за тях“, заяви капитан Ян Прингъл, мениджър полети.
„Облекчаването на ограниченията ще донесе около 30 минути повече време за лична работа с устройствата. С около 300 пътници на полетите на дълги разстояния, това би значело общо около 150 часа допълнително време за гледане, четене или за работа. Изключително сме щастливи, че сме първата авиокомпания в Европа, която ще въведе тези промени и от тях ще се възползват нашите клиенти, с полети навсякъде по света“.
По-рано тази година British Airways беше и първата авиокомпания, която разреши на пътниците си да използват мобилни телефони и други електронни устройства за разговори, съобщения или изпращане на имейли след приземяване на самолета им и дори по време на рулиране на пистата за излитане.
Това е и първата авиокомпания от Великобритания, която даде възможност на гостите си, които използват услугите им на дълги разстояния, да гледат различни развлекателни програми както на борда на самолета, така и от терминал до терминал.
В допълнение към този дългосрочен ангажимент в посока иновации, пътниците на British Airways в бизнес класа между лондонското летище Сити и Ню Йорк вече могат и да изпращат и получават съобщения и имат достъп до безжичен интернет.


Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Най-голямата криза, пред която се е изправяла Евровизия - Израел
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея
Какво ни разкрива езикът на тялото на Тръмп за отношението му към Си ВИДЕО