Цената на акциите на Nvidia се понижава с 3,33% към 18:15 ч. българско време, въпреки че производителят на чипове отчете резултати за третото си фискално тримесечие, които надхвърлиха очакванията на Wall Street. Но компанията очаква негативно влияние през следващото тримесечие заради експортните рестрикции, които засягат продажбите към организациите в Китай и други държави, пише CNBC.
„Очакваме нашите приходи от продажби на тези дестинации да се понижат значително през четвъртото тримесечие на фискалната 2024 г., макар че вярваме, че понижението ще бъде компенсирано от силния растеж в други региони“, пише главният финансов директор на Nvidia Колет Крес в писмо до акционерите.
Пред анализатори Крес коментира, че Nvidia работи с някои клиенти в Близкия изток и Китай, за да получи лицензи от американското правителство за продажбата на продукти с висока производителност. Nvidia се опитва да разработи нови продукти за центрове за данни, които отговарят на правителствените политики и не изискват лицензи, но Крес твърди, че не смята, че ще имат особен ефект през фискалното четвърто тримесечие.
Приходите на Nvidia са нараснали с 206% на годишна база през тримесечието, завършило на 29 октомври. Нетната печалба от 9,24 млрд. долара, или 3,71 долара на акция, е нараснала спрямо сумата от 680 млн. долара, или 27 цента на акция, през същото тримесечие година по-рано.
Приходите на компанията от центрове за данни са достигнали 14,51 млрд. долара, като са скочили с цели 279%. Сумата е над консенсусната прогноза на StreetAccount за 12,97 млрд. долара. Половината от приходите от центрове за данни са дошли от доставчици на облачна инфраструктура като Amazon.
Гейминг сегментът е допринесъл с 2,86 млрд. долара, с 81% повече спрямо година по-рано. Резултатът успя да надмине консенсусната прогноза за 2,68 млрд. долара по данни на StreetAccount.
Nvidia очаква 20 млрд. долара приходи за фискалното четвърто тримесечие. Това означава близо 231% ръст на показателя.
През последното тримесечие Nvidia представи GH200 GPU, който има повече памет от сегашния чип H100. H100 е скъп и търсен. Nvidia твърди, че базираната в Австралия Iris Energy, собственик на центрове за данни за копаене на биткойни, купува 248 броя H100 за 10 млн. долара, което означава по 40 хил. долара за брой.


Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Ребека Бабин: Китай е най-важният фактор на пазара на петрол в момента
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Първите 8 нови влака "Шкода" тръгват по българските релси
САЩ проектират боен кораб за $23 млрд. – по-скъп от ядрен самолетоносач
Ариана Гранде показа новото гадже
Джордж и Амал Клуни се появиха с децата си на рядко семейно събитие
преди 2 години $9.24 млрд нетно от $18.1 млрд продажби.Ей на това му се казва марж... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години цената на GH200 е $1,99млн за бройка ... :))) ... е те тва е чип баце ... а mr.yoda(дядя вова) цел ден бъхти да плеска разни безсмислици за 50 цента ... добре че е ТЕЛКа ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар