Германия ще изтегли златните си резерви, които съхранява в САЩ. Властите в Берлин ще транспортират близо 300 тона злато от трезор в Ню Йорк.
Целият процес трябва да приключи до 2020 г.
От няколко години в Германия се водят дебати по въпроса, защо 45% от златните кюлчета са складирани в Нюйоркския федерален резерв в Манхатън. Официалните коментари са, че резервите на някогашната Федерална република Германия са оставени в САЩ и Франция като мярка за сигурност срещу евентуален конфликт със Съветския съюз. Студената война обаче приключи преди 20 години.
По данни на Бундесбанк във Федералния резерв в Ню Йорк се съхраняват 122 000 кюлчета на стойност 60 млрд. евро.
Германия е втората държава в света по размер на златния резерв. Тя притежава общо 3396 тона. На първо място е САЩ с 8133 тона.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
преди 12 години Това е индикация само за едно че предстои по _голяма финансова криза за америка която е пред банкрут . И този път тази ще бъде по мащабна и опустошителна от предишната.От 2_3 години съм чувал за такива твърдения че се очаква по _ голяма финансова криза /но само твърдения и предположения/. Но със това решение на Германия е напълно възможно да има такъв сценарии . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години И аз предполагам, че горе долу така стоят нещата. Дайте си тука златото да ви го пазим. При нас то е на сигурно място. Със сигурност златото не е тоя "напълно лишен от стойност метал", както твърдят някои. Наистина ми е страшно интересно какво ще се случи оттук нататък. Дано само да сме живи и здрави да гледаме, че цирка ще е много голям. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години нужно им е за манипулация на стойността на валутата СИ и цената на златото !!! те затова го прибират под-НАЕМ с преподновявани договори с много плюсове за договаряните /напр. плащат определен наем, дават гаранции за ненападения, незиползване на оръжие и т.н. и т.н./ един вид, ако не могат да го конфискуват от всички /както направиха с гражданите си/ то поне да не може да се ползва от собствениците си - по този начин го изкарват от пазара и все едно не съществува от гледна точка на целта им, за осъществяването на която предлагат /плащат/ определени условия, но пък от друга страна ако не приемеш условията /плащането/, избора също не е голям ;))))))))))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Never say never. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години No way...NEVERUS will never let it go, never. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Май позна!А ако знаеш немски или четеш руски, слушай ей това:https://***.youtube.com/watch?v=iJiXCvLnug0В прав текст австрийския евродепутата заявява, че ЕС се е превърнал в пропагандна машина на САЩ!Че ЕС има двоен стандарт за морал и изобщо, ........ изненадах се, че има и такива евродепутати! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Тия златни резерви дето Германия ги ИМА във щатските трезори, и щатите ли ги ИМАТ към общия си брой? Нещо като: комшията ми даде 100лв. сега и двамата ги имаме :) Да не се окаже, че сумарно златните запаси на държавите са много повече от реалното количество, щото всеки е дал на другия да съхранява :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Германия може и да стане първа, ако продължава да копае у нас! отговор Сигнализирай за неуместен коментар