Ръководството на „София Тех Парк“ е сменено, съобщи пред журналисти служебният министър на икономиката Теодор Седларски, цитиран от Bulgaria On Air. Той посочи, че бордът на парка е намален от петима на трима души и в него влизат „млади амбициозни хора“.
„Мениджмънтът е вече по-близко до старт-ъп общността“, допълни още той.
Сегашният ръководител на парка Иван Симеонов коментира, че решението за промяна е взето по време на общо събрание на акционерите, провело се в понеделник. На въпрос дали знае, че ще бъде сменен, той коментира „Да, чух такова нещо“.
На този етап няма яснота кой ще поеме управлението на „София Тех Парк“.
Справка в Търговския регистър показва, че все още не са внесени искания за промяна на Съвета на директорите на дружеството. В него влизат Филип Кирев, Пламен Накев, Елица Караджова, Кирил Гератлиев и Иван Симеонов. Техният мандат изтича през май 2020 година.
Изпълнителен директор на „София Тех Парк“ е Иван Симеонов, който пое този пост през декември 2016 г.
През последните дни името на технологичния парк влезе в публичното пространство със скандал, породен от коментар на един от инвеститорите в парка – съоснователят на Walltopia Ивайло Пенчев, към ръководството на „София Тех Парк“. В него Пенчев изразява своето разочарование от развитието на проекта и невъзможността да изпълни инвестициите, които е планирал.
Коментара на Седларски за смяната на ръководството на "София Тех Парк" можете да видите във видеото:


Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
Образованието в ерата на изкуствения интелект: Учителят вече има нова роля
Как трябва да изглеждат централните банки на 21 век?
Великобритания трябва да се адаптира към горските пожари, те няма да изчезнат
Светът трябва да има думата относно Ормузкия проток
Икономическата разлика между Америка и Европа опира до толерантността към риска
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
Възрастна двойка загина в пожар в Гърция
преди 9 години Абе, какво сте се нахвърлили? Парк като парк, в парковете-дървета... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ий ся ше цъфне, щом и гусин президентина вече има офис там... Новото ръководство, за разлика от старото, вече ше почва деня с посещение там и поздрав "добър ден, гусин президент", което рязко ще повиши резултатите на София Тех-ния Парк ... хихи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Симеонов е един от сп(м)ешните поставени от Лукарски директори, които БЛ набута с Ударни темпове на много места, преди да си замини. отговор Сигнализирай за неуместен коментар