Деретата, които причиниха наводненията във варненския квартал „Аспарухово“ преди две години, все още не са обезопасени, оплакаха се жителите пред bTV.
След потопа във Варна, при който загинаха 13 души, Европейският фонд за солидарност отпусна 9 млн. евро безвъзмездна помощ за укрепването на двете дерета. В района е започнала работа едва преди дни.
Жители на квартала се притесняват, че каналите са бъдат открити и по този начин ще се разпространяват зарази до най-близките къщи. Хората са подавали множество сигнали за почистване на деретата, но все още нищо не се е случило.
Според зам.-кмета на Варна Христо Иванов досега са вървели процедури и не е имало възможност да се промени проектът. В момента има издадено разрешително за строеж и каналът ще бъде закрит по време на изграждането му, обеща той.
Христо Иванов допълни, че по цялото трасе на каналите ще бъде направена реконструция на ВиК мрежата и в каналите няма да се изливат битови води.
Две години и половина след наводнение деретата са в абсолютно същото състояние, твърдят хората от квартала.
От общината обещават, че до края на годината двете дерета ще бъдат обезопасени и евросредствата ще бъдат усвоени.


БАБХ засилва контрола върху транспортирането на живи животни през лятото
Радев: С общи усилия ще направим качествен скок в развитието на модерна икономика и инвестиционна сред
Над 68 000 са подадените декларации от фирми в НАП Варна
Хванаха 500 кг нередовно месо и животински продукти в месопреработвателно предприятие в Хасково
Спипаха редица нарушители по пътищата из Варненско
Новините в развитие
AI и електромобилите затрудняват планирането на електроенергията в Китай
Великобритания залага на AI и дронове в плана си за финансиране на отбраната
Ще успеят ли ЕС и Китай да се разберат до октомври
Ерика Тай: Всички чакат новите мерки в Китай
Изчезналото Ferrari на Майкъл Джордан се появи след 24 години
Volkswagen жертва две марки, за да излезе от кризата
11 минивана, които обезсмислят покупката на SUV
Renault 4 E-Tech измина над 1600 км само на слънчева енергия
Xiaomi тества спортно купе с 2000 конски сили
МОН: Интерактивна карта на училищата в София и пътеводител за кандидатстване след 7 клас
Хванаха пияна жена, шофирала крадена италианска кола
РЗИ - Бургас: Морската вода е чиста въпреки сигналите за мазут
6-годишно пострада при катастрофа край радневско село
СГС отхвърли иск за конфискация на имущество за над 23 млн. лв. от Брендо