Купувачът на активите на ЧЕЗ в България – „Инерком България“, обяви, че днес е подал заявление в Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) за придобиването на предприятията от групата в страната.
„Планираната концентрация ще бъде осъществена въз основа на договор за покупка на акции, сключен на 23 февруари 2018 г. между „ЧЕЗ а.с." и „ЧЕЗ Бългериън Инвестмънтс Би Ви" от една страна като продавачи и „Инерком България" ЕАД като купувач, посочва се в съобщение, изпратено до медиите.
Заявлението все още не е публикувано на сайта на КЗК.
Антимонополният регулатор трябва в двумесечен срок да реши дали ще разреши сделката, или ще провежда допълнителни проучвания.
Междувременно днес стана ясно, че временна анкетна комисия на Народното събрание ще разследва сделката за ЧЕЗ по предложение на БСП. В нея ще участват по трима народни представители от всяка парламентарна група, т.е. съставът ù ще е общо 15 души.
Чешката група в момента анализира дали да допусне участие на българската държава в сделката заради опасенията за националната сигурност.
Темата за сделката за ЧЕЗ можете да проследите тук


Закритият басейн „Д-р Любен Лазаров“ временно няма да работи
Задържаха мъж от Калофер за отравянето на лешоядите в Стара планина
Подготвят два терена за нови площадки за едрогабаритни отпадъци във Варна
5 неща, които трябва да знаете за Симеон Наковски преди дебюта му на SENSHI 33
Непълнолетни сестри са обявени за общодържавно издирване (СНИМКА)
Китай подготвя нови фискални мерки за стимулиране на икономиката
Сфакянакис: И САЩ, и Иран взаимно се подценяват
Сфакянакис очаква все още волатилност в Близкия изток наесен
Monte Paschi предлага €34 млрд. за придобиването на BPM и Banca Generali
Канадската Lumina Metals планира инвестиция в Полша за 6,4 млрд. долара
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
10 впечатляващи BMW-та, които не стигнаха до серийно производство
Русия е отворена за нови предложения за прекратяване на войната в Украйна, но при условие
Огнян Мирчев е с 3 победи на SENSHI, септември се изправя срещу гръка Янис
Звънят ви от номера на близък или банка: нова измама набира скорост
23-годишна катастрофира с 2,12 промила край Гълъбово
Издирват две непълнолетни сестри от Монтанско
преди 8 години Въпроса не е в монопола , а в УЗАКОНЯВАНЕТО н сделката. На КЗК се предлага за УЗАКОНЯВАНЕ един ПРЕДВРИТЕЛЕН ДОГОВОР, който за да се превърне в ОКОНЧАТЕЛЕН трябва ГИНКА след уговореният с ЧЕЗ девет месечен срок да е ВНЕСЛА 320 мил. ?.АКО КЗК УЗАКОНИ ПРЕДВРИТЕЛНИЯ ДОГОВОР без да са внесени тези 320 мил. ? , то тогава БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВА носи риска от товадбъде съдена от ЧЕЗ за това, че с този незаконен АКТ издаден от КЗК са нарушени не смо правата , но и ИНТЕРЕСИТЕ ИМ. КОЛКО ЛИ МИЛИАРДА ПАК ЩЕ ПЛАЩАМЕ?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Случващото се е върха на цинизма.Договора който се представя за УЗКОНЯВАНЕ на КЗК е ПРЕДВАРИТЕЛЕН , а не ОКОНЧАТЕЛЕН.ЗА ДА СЕ ПРЕВЪРНЕ В ОКОНЧАТЕЛЕН И ЗА ДА СЕ ПРОИЗНЕСЕ КЗК, ГИНКА ТРЯБВА ДА Е ВНЕСЛА ВЪПРОСНИТЕ 320 мил. ?, а не да прави опит с депозита от ПРЕДВАРИТЕЛНИЯ ДОГОВОР който е 5 мил. ? да ФИНЛИЗИРА СДЕЛКАТА.Стана ясно, че въпросните 320 мил. ? ще бъдт внесени едва след ДЕВЕТ МЕСЕЦА!!!Кога ще се произнесе КЗК - след седмица както е по техния закон, или след ДЕВЕТ МЕСЕЦА, както се е договорил ГИНКА с ЧЕЗ?ОЧАКВАМЕ произнсянето на КЗК !!Ще УЗАКОНИ ли ПРЕДВАРИТЕЛНИЯ ДОГОВОР , КОЙТО МОЖЕ да се окаже след девет месеца НЕДЕЙСТВИТЕЛЕН , ако Гинка ненамери и не внесе тези 320 мил ?? ЗАФОРМЯ СЕ ГОЛЯМО ИЗПИТАНИЕ ЗА КЗК.Ще нарита ли Гинка КЗК или ще допусне подобно ЗАКОНОНАРУШЕНИЕ.АКО ГО НАПРАВИ, КАКВО ЩЕ Е ОБЯСНЕНИЕТО НА ШЕФКАТА НА КЗК, която го допуска .За мен това ще е ИСТИНСКА КОРУПЦИЯ минала през погледа и на някаква КОМИСИЯ в НАРОДНОТО СЪБРНИЕ, КОЯТО СЪЩО ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ДА СЕ ЗАПОЗНЕ с този предварителен договор и също да ЗАМАЖЕ ЗАКОНОНРУШЕНИЕТО прикриващо КРЕДИТОРА НА ГИНКА, отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Антимонопол? Какъв монопол? Че то Инетком е регистрирана преди няколко месеца ...Ако Инетком ще прави монопол, трябваше да е по-голяма. Нека да не се спира развитието на малкия и среден бизнес, да се пуска сделката и да се развиваме. отговор Сигнализирай за неуместен коментар