"Разходите на автобусните превозвачи ще се увеличат чрез въвеждането на тол системата, но няма да могат да предотвратят тези споразумения, по които извършват услугите", коментира той.
Според него въвеждането на тол система вдига не само цената на автобусния билет, а и на всички хранителни продукти, които се транспортират с малки и големи камиони. Милошев прогнозира, ча на най-сериозно оскъпяване ще бъде подложена минералната вода - с над 3,5 ст. на литър.
"Вдигайки цената на билетите, се противоречи на основните договори, които държавата в лицето на общините е подписала, смята председателят на Българската федерация за пътнически транспорт и посочи, че на пътя всички плащат – и леки автомобили, и автобуси, но трябва да се направи разделение, както е по света. – Масовото увеличаване на автобусния билет означава повече автомобили и замърсяване.”
Милошев е категоричен, че не може да се приравняват товарите и пътниците.
Що се отнася до нерегламентираните превози, инженер Милошев обяви, че настояват за тяхното криминализиране.
Милошев подчерта, че всички средства, които ЕС отпуска за екопрограми и вкарване на автобусния превоз в еконорми, се дават на нови дружества, но не се използват за настоящите транспортни структури по места, и се концентрират само в общините.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.


Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Опасна ли е концентрацията на власт в ръцете на премиера?
Вицепремиерът Пеканов: Ситуацията с ПВУ е критична, едва 50% от парите са усвоени
Мъж е стрелял с въздушен пистолет по младежи в столичния кв. "Надежда"
Ейса Гонсалес се обясни в любов на Григор Димитров
Манолова: Заради надценките цените са безобразно високи, потребителите са смачкани