"Разходите на автобусните превозвачи ще се увеличат чрез въвеждането на тол системата, но няма да могат да предотвратят тези споразумения, по които извършват услугите", коментира той.
Според него въвеждането на тол система вдига не само цената на автобусния билет, а и на всички хранителни продукти, които се транспортират с малки и големи камиони. Милошев прогнозира, ча на най-сериозно оскъпяване ще бъде подложена минералната вода - с над 3,5 ст. на литър.
"Вдигайки цената на билетите, се противоречи на основните договори, които държавата в лицето на общините е подписала, смята председателят на Българската федерация за пътнически транспорт и посочи, че на пътя всички плащат – и леки автомобили, и автобуси, но трябва да се направи разделение, както е по света. – Масовото увеличаване на автобусния билет означава повече автомобили и замърсяване.”
Милошев е категоричен, че не може да се приравняват товарите и пътниците.
Що се отнася до нерегламентираните превози, инженер Милошев обяви, че настояват за тяхното криминализиране.
Милошев подчерта, че всички средства, които ЕС отпуска за екопрограми и вкарване на автобусния превоз в еконорми, се дават на нови дружества, но не се използват за настоящите транспортни структури по места, и се концентрират само в общините.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.


Турция предложи да се построи тръбопровод през България за 1,2 милиарда долара за военните нужди на НАТО
В Украйна посещенията при психиатри се увеличили със 173% в хода на войната
Мика Зайкова: От София до Куртово Конаре "справедливата цена" не може да е еднаква
Григор Димитров на 35: От Хасково до върха на тениса
Облачно с валежи и гръмотевици в неделя
AI помага в анализа на корпоративни документи, но контролът остава при човека
Косово инвестира $1 млрд. в модернизация на армията с помощта на НАТО
SpaceX може да подаде документи за IPO още в сряда
Правилно ли чухме? Тръмп май каза, че воюва, воден от пиар цели
Унгарската мечта за еврото пренарежда облигационните пазари в Източна Европа
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Голям финал на „Уембли“: Манчестър Сити отново спечели ФА Къп
Таксиметровият бранш не отчита спад в търсенето на услугата
Евтим Милошев: Младите творци трябва да бъдат акцент в политиката ни