Държавната помощ за "Кремиковци" става изискуема
в. Дневник
Държавната помощ, от която "Кремиковци" се възползва преди приватизацията си, ще бъде изискана преди 8 септември. Новината съобщи за "Дневник" представител на Министерския съвет, уточнявайки, че това е датата, до която пред временния синдик Ана Миленкова кредиторите ще предявяват своите вземания.
Следващата фаза ще е да се установи до какъв размер се признават техните претенции и съответно гласовете им в събранието на кредиторите, насрочено за 24 септември.
"В момента се изчислява точният размер на помощта заедно с натрупаните лихви за периода от 1999 г. досега", каза представителят на правителството. Главницата на държавната помощ надхвърля 430 млн. лв.
Търговската тайна ще пада при силен обществен интерес
в. Сега
По-строг ред и по-малки възможности за отказ за предоставяне на информация от институции и фирми, които работят с пари от държавния бюджет или еврофондовете, предвиждат промени в закона за достъп до обществената информация, внесени преди ваканцията на парламента от депутати от управляващото мнозинство.
С промените се разширява обхватът на субектите, които са длъжни да предоставят информация на гражданите. Задължението вече ще важи не само за дейността на физически и юридически лица, финансирана със средства от държавния бюджет, както е досега, но и за парите, които постъпват по проекти и програми на ЕС
Междуградският транспорт няма да поскъпва засега
в. Новинар
Цените на автобусните билети засега няма да се увеличават, заявиха вчера за „Новинар” от няколко големи транспортни фирми. Последното поскъпване на междуградския превоз беше през месец май с около 10 процента. Преди два дни стана ясно, че цените на таксиметровите услуги ще се вдигнат от есента.
"Ориноко -Д" ще направи верига за мебели
в. Дневник
Предприятието за производство на мебели в гр. Раковски "Ориноко-Д" започна проект за изграждане на верига хипермаркети за мебели и обзавеждане за дома и офиса. Първият се намира на 6-и километър на Пазарджишко шосе в Пловдив, близо до други големи търговски вериги като "Алати" и "Техномаркет". Инвестицията в пловдивския магазин за мебели е над 2 млн. лв. и той ще бъде открит през септември, съобщи управителят на дружеството Георги Гидишки.


Лингорски, БНБ: Еврото няма ефект върху инфлацията
Божанов: Грешка беше, че подкрепихме Десислава Атанасова за КС
Работещите в „Градски транспорт“ – Варна се готвят за протест
Земетресение близо до Варна
Започва юлската кампания за кръводаряване във Варна
Иран започна поклонението за Али Хаменей, очакват се до 20 милиона присъстващи
Путин заяви, че Русия вече контролира изцяло Луганска област
На мушката на Ердоган са не само политическите му опоненти
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 2
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 1
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
Анима, Димитър Атанасов и Христо Малденов за пътя към успеха
Осем хеликоптера са достатъчни за спешната помощ у нас
В кадър: Водолази търсят изчезналото дете в р. Струма