За 24 март е насрочена новата дата за провеждане на търга с явно наддаване за продажбата на 690 392 броя поименни акции, представляващи 100% от капитала на “НИТИ” ЕАД, Казанлък, съобщи Агенцията за приватизация.
Удължаването се налага във връзка с изискването към кандидатите да са получили разрешение за достъп до класифицирана информация или удостоверение за сигурност или потвърждение, съгласно разпоредби на Закона за защита на класифицираната информация (ЗЗКИ).
Към настоящият момент участниците, закупили тръжна документация, все още не са представили в агенцията нужните им документи, които да им позволят да извършват огледи в дружеството, а също и да продължат участие в тръжната процедура.
Началната тръжна цена на обявения през октомври втори търг за военния завод е 4,5 млн. лв., а стъпката на наддаване – 100 хил. лв., припомнят от агенцията Депозитът за участие в търга е в размер на 1 млн. лв.
На първия търг, срокът за чието провеждане беше удължен до 10 септември и който беше с начална тръжна цена 6,1 млн. лв., не се явиха купувачи. Като една от основните причини за това от АП посочиха изискването компаниите кандидати да имат разрешение за достъп до класифицирана информация.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
София сред най-евтините европейски градове за уикенд туризъм