На заседанието си в четвъртък, 15 октомври, Столичният общински съвет (СОС) ще гласува предложение за увеличаване на капитала на „Общинска банка“ АД с 5 млн. лв.
Парите са половината от сумата от дивидента за 2009 г., поясни председателят на комисията по бюджет и финанси на съвета Орлин Алексиев, цитиран от БТА.
Повишаването на капитала е по препоръка на Централната банка, каза Алексиев. Около 3,3 млн. лв. от парите за увеличения капитал са от дивидента на Столичната община.
Алексиев изрази положително становище на въпрос дали другите акционери в банката ще се съгласят с предложението за увеличаване на капитала, което трябва да се гласува от общо събрание на финансовата институция.


Путин отново призова за преговори: Какво стои зад промяната в тона на Москва
Кардиолог: Температури от 35-36 градуса не са драматични, организмите ни са свикнали
Какво ще е времето през следващата седмица?
Колко струват обществените тоалетни по пътя София - Варна
Зарков: БСП ще оцени работата на правителството след първите 100 дни
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Американците все по-често напускат районите с висок риск от наводнения
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
БАБХ спря близо 5 тона храни при проверки в страната
Велев: Държавата дава заплати независимо от качеството и количеството на труда
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Украйна заяви, че е поразила главната петролна помпена станция на Москва
"Черна писта": Делът на ТИР-овете в общата пътна смъртност на пътя е 42%