Компанията за дялови инвестиции „ИмПулс Растеж“ АД (предишно наименование „ИмПулс I“ АД) обяви, че е участвала в учредяването на командитно дружество с акции „ИмВенчър III“ КДА.
Дружеството е записало обикновени, безналични акции с право на глас, дивидент и ликвидационен дял, формиращи клас „А“ от капитала на „ИмВенчър III“ КДА, за 300 хил. лева на проведено на 20 декември учредително събрание, съобщават от компанията чрез сайта x3news.com.
Изпълнителният директор на „Импулс Растеж“ АД - „Импетус Капитал“ ООД, е неограничено отговорен съдружник в „ИмВенчър III“ КДА и единствен член на съвета на директорите, уточнява се в съобщението.
Допълнително „Импетус Капитал“ ООД е записало всички привилегировани акции клас „В“ (даващи право на гарантиран дивидент). Свързаното с него дружество „Импетус Партнърс“ ООД е записало всички привилегировани акции клас „C“ (даващи право на допълнителни разпределения) от капитала на „ИмВенчър III“ КДА.
Предстои вписване на „ИмВенчър III“ КДА в Търговския регистър, след което записаните при учредяването акции ще бъдат издадени в съответните срокове.
Това е трети инвестиционен фонд, в който „ИмПулс Растеж“ участва. Другите два са „Имвенчър I“ КДА и „ИмВенчър II“ КДА. Чрез тях компанията има инвестиции в технологичната компания „А4Е“, застрахователната компания „Болерон“, софтуерната компания „Биосийк“, транспортната „Дискордиа“, компанията за водородни решения „Грийн Иновейшън“, Excitel Group, „Обединени търговски обекти“, козметичната компания „Ноезис“ и други.
„ИмПулс Растеж“ притежава дялове и в публичните дружества „Бианор Холдинг“, БФБ-София, „Телематик Интерактив България“, „Смарт Органик“, „Спиди“, „Шелли груп“, „Биодит“.
Компанията се подготвя за увеличение на капитала до 50 млн. лева за петгодишен срок, във връзка с което ще могат да се издават и варанти. Това беше одобрено от акционерите на извънредно общо събрание, което се проведе в началото на декември.
В последната година акциите на „ИмПулс Растеж“ поскъпват с близо 22%. Пазарната капитализация на дружеството е близ 7,3 млн. лева.
Свързани компании:


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри
Пелоси: Онези, които са знаели за влошеното здраве на Байдън, е трябвало да действат
Брад Пит призна: отново пие алкохол след години на трезвеност
Брад Пит искал да се самоубие