Цените на основните зърнени стоки на световните борсови пазари тръгнаха надолу в последните дни на юни, отчитат експертите на Софийската стокова борса (ССБ).
В Чикаго пшеницата за доставка през юли поевтиня с 19 долара до 216 долара за тон, а във Франция - с 13 евро до 193 евро за тон. В Украйна цената спада с 2 долара на 226 долара за тон, в Русия също губи 2 долара до 223 долара за тон.
Движението на цената при царевицата за доставка през юли е доста по-обрано, въпреки очакванията за повишено потребление на фуражи, отбелязват експертите на ССБ. В САЩ има понижение с 9 долара до 192 долара за тон. Във Франция цената е надолу с 1 евро до 187 евро за тон. В Украйна обаче качва с 1 долар до 238 долара за тон.
Рапицата на борсата Euronext за доставка през август поевтиня с 23,25 евро до 477 евро за тон.
Контрактите за нерафинирано слънчогледово олио на борсата в Ротердам поскъпват със 100 долара до 1120 долара за тон.
Цената на рафинираната захар за доставка през август пада с 4,50 долара до 477,90 долара за тон на борсата в Лондон.
Търговията на Софийската стокова борса със зърнени стоки остава спокойна през седмицата, отчитат от борсата. Продължава търсенето на фуражна пшеница, насипно на 340 лева за тон, и остава предлагането на голямо количество хлебна пшеница на 650 лева за тон.
Цените на основните хранителни стоки остават стабилни при непроменено ниво на началните цени. Има множество оферти за продажба на семена и ядки на цени вариращи от 2500 до 6800 лева за тон.
При индустриалните стоки на ССБ през седмицата имаше сделки за газьол за промишлени и комунални цели от 2011 до 2072,70 лв./хил.л. и за газ пропан бутан от 930 до 950 лв./хил.л. Моторно масло се продаде от 15 000 до 20 000 лв./хил.л, хидравлично масло на 6000 лв./хил.л, редукторно масло на 18 000 лв./хил.л. Реализираха се и покупки на антифриз-концентрат на 9000 лв./хил.л, добавка "Адблу" на 4000 лв./хил.л и течност за чистачки от 4000 до 5000 лв./хил.л.


В Украйна посещенията при психиатри се увеличили със 173% в хода на войната
Мика Зайкова: От София до Куртово Конаре "справедливата цена" не може да е еднаква
Григор Димитров на 35: От Хасково до върха на тениса
Облачно с валежи и гръмотевици в неделя
Кметът на Варна: Въвеждаме драстични мерки срещу презастрояването
Косово инвестира $1 млрд. в модернизация на армията с помощта на НАТО
SpaceX може да подаде документи за IPO още в сряда
Правилно ли чухме? Тръмп май каза, че воюва, воден от пиар цели
Унгарската мечта за еврото пренарежда облигационните пазари в Източна Европа
Испания рискува затворени барове и срив в услугите, ако ограничи мигрантите
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Таксиметровият бранш не отчита спад в търсенето на услугата
Евтим Милошев: Младите творци трябва да бъдат акцент в политиката ни
Освободиха срещу гаранция мъжа, задържан след инцидента с Ивайло Мирчев
ЦСКА 1948 триумфира над Лудогорец в битката за Европа