Бюджет 2025 ще е с 3% дефицит и с нормално ниво на разходите, за да влезем в еврозоната. Това каза пред БНР ротационният председател на Съвета за съвместно управление (ССУ) Костадин Ангелов, заместник-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС, председател на парламентарната комисия по здравеопазване.
"Ще внесем такъв бюджет, който има амбицията да задоволи всички необходими разходи, без да се намаляват пенсии и заплати в публичния сектор, като не бъдат увеличавани данъците и осигуровките. Бюджетът ще бъде внесен навреме, а страховете, които се разпространяват от опозицията, трябва да бъдат ликвидирани. ... Дупката от 18 млрд. лева я има и тя беше във внесения от Людмила Петкова бюджет, това показва, че имаме много по-голяма разходна част, дължаща се на взети решения, които задължително трябва да изпълним, и ниски приходни, които не могат да запълнят разходната част", уточни той.
Ангелов подчерта, че ГЕРБ са си поставили амбициозна задача при подготовката на бюджета и всички приходни институции трябва да работят "на макс", така че да няма разходи, които да бъдат планирани и да не бъдат извършени.
Бюджетът първо ще бъде обсъден от ССУ, а след това ще бъде предложен в Народното събрание.
По думите му приемането на еврото е цел, която ГЕРБ следва последователно през годините. "Всички останали приказки, които разколебават посоката ни, имат за цел дестабилизация и страх от изсветляването на всички финансови движения на капитали, които са едно от най-важните неща в страните, които са в еврозоната. Ние не бягаме от еврозоната, ние натам вървим", каза Ангелов.
ГЕРБ има готовност да издигне кандидатури за всички регулатори, заяви още Ангелов, като уточни, че името на Иванка Динева като предложение за управител на Здравната каса за него е "новина".
преди 1 месец ГАPАНТИPАНО: За 21 дни yвeличете пeниca си със 11 см, получете твърда epeкция и накаpайте приятелката си да свъpши поне пет пъти подpед: гаpантиран ефeкт, доказан с наyчни изследвания, ето cтатия:---- https://come.ac/statiya отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 месец "Ще внесем такъв бюджет, който има амбицията да задоволи всички необходими разходи, без да се намаляват пенсии и заплати в публичния сектор, като не бъдат увеличавани данъците и осигуровките. Бюджетът ще бъде внесен навреме, а страховете, които се разпространяват от опозицията, трябва да бъдат ликвидирани..."Абе, вие вдигнахте заплатите на цялата администрация с 30%, за да гласуват за вас всички хрантутници, сега ще запълвате дупката! Тоя гл#пендер не беше ли лекар? Чий го дири тук? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 месец До: aldy проззта копейко, какво значи точно сега.... та ние сме поели тоя ангажимент преди 18 години... от кой пенсионерски клуб ви намират толква проссссти и ограничени, незнам! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 месец До: aldyмишкааааа, същия беше за Шенген. Сега пак щеЗлобееш за еврозоната. Няма как да се спре приобщаването на България. Копейки като теб ще си гризат ноктите и ще осъзнават реалността. А ДАНС трябва да разследват всички с рузззко влияние в България . Като започне сИзмекярите отВгъзРаждане! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 месец Защо е този изключителен зор да ни набутат в еврокиреча точно сега? Тази припряност е повече от подозрителна и прокуратурата, а също и ДАНС, би трябвало да се заинтересуват повече от действията на определени "лица" (щото ми приличат повече на продължения на гърба). А един бивш скиор ни обяснява разпалено колко е жалък Стив Ханке, бащата на нашия валутен борд, като не можел да обясни ясно защо не трябва сега да влизаме в ЕЗ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар