Датският гигант в производството на детски играчки Lego Group отваря първия си сертфициран магазин в България в партньорство с местния официален представител на бранда BravoGroup Holding, който досега продаваше предложенията на Lego през трети страни.
Търговският обект се намира в търговски център в София, а в него Lego Group ще интегрира нова технология за фактуриране директно на мобилни устройства, която планира да имплементира в своите магазини и в останалите части на света, разкри на събитие за медии Габор Томаш, директор на BravoGroup Holding.
Това е 21-вият магазин на Lego в Централна и Източна Европа, но е първи за България.
„България е много конкурентен пазар. Големите брандове присъстват тук. Време беше да използваме пълния потенциал на пазара, защото той процъфтява. Има много неща, които се търсят от потребителите и от някои колекционери“, коментира по-рано днес Томаш в сутрешния блок на Bloomberg TV Bulgaria „Бизнес старт“.
Подобно на други магазини на Lego по света, и този в София разполага с различни кътове и инсталации, като е предвиден и специален детски кът за игра. Предвидено е място, където любителите на минифигурките могат да създадат собствени персонализирани модели например.
В ефира на телевизията Юдит Шипош, генерален мениджър на Lego за Централна и Източна Европа, Близкия изток и Африка, заяви, че категорично има носталгия по физическите играчки.
„Най-големият признак за това е, че нашата компания разраства производството си. Ще отворим звена във Виетнам и във Вирджиния, САЩ. Разширяваме се в Унгария, Мексико, Китай и дори в Чехия“, коментира тя.
На медийното събитие Шипош подчерта, че доклад на Lego Group от миналата година показва, че 9 от 10 родители смятат, че това да играят заедно с децата си засилва връзките в семейството, носи повече щастие у дома и повече благоденствие.
На база на резултатите от първия български магазин на Lego, компанията ще прецени дали да отвори още търговски обекти в страната, коментира Шипош, допълвайки: „Определено сме готови за това“.
Само преди месец Lego Group отвори най-големия си магазин, който се намира в Сидни и е с площ от 900 квадратни метра, разположени на два етажа.
На въпрос дали има шанс в България да бъде отворен тематичен парк Юдит Шипош коментира, че бизнесът с паркове не е изцяло собственост на Lego Group, така че решенията се вземат съвместно със съсобственика Legoland.
Lego Group е основана през 1932 г. от Оле Кирк Кристиансен, като с годините успява да се утвърди като един от водещите производители на играчки за деца и семейства. Компанията има 27 хил. служители в над 40 държави, показват данни на уебсайта ѝ.
Целия коментар на Габор Томаш и Юдит Шипош гледайте във видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Мачовете по ТВ днес (10 декември)
Депутатите дебатират искането за оставка на кабинета "Желязков" (НА ЖИВО)
Без ток във Варна на 10 декември 2025
Хороскоп за 11 декември 2025
10 декември e Световният ден на футбола
Петролът се стабилизира след най-големия двудневен спад от месец
Възходът на европейските отбранителни акции тепърва започва, смята Morgan Stanley
Драмата около Warner Bros. ще стане още по-пикантна
Среброто скочи над $60 за първи път, а спекулантите преследват възходящия импулс
Последните на фондовия пазар през 2025 г. очакват съживяване в края на годината
BYD произведе 113 GWh батерии и обяви война на дефектите
Mercedes прелетя над кръгово, след като шофьорът припадна
Те инвестираха милиони в електромобили. Сега са заплашени от фалит
Защо Формула 1 се отказа от предното разположение на двигателя
10 от най-великите творения на Zagato
Кметът Гавалюгов: В Ботевград няма ДПС, хората не искат да се говори от тяхно име
Бойко Борисов: Протести, оставки... Ще говоря след 1 януари
Демократите спечелиха кметското място в Маями
Километрична опашка от тирове преди Свиленград на "Капитан Андреево"
Новата коледна естетика: Подаръци, които ще превърнат всеки ден в малък празник