IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Обама взе Нобелова награда за мир за 2009 г.

Обама е третият щатски президент, който получава Нобелова награда, докато заема поста

12:38 | 09.10.09 г.
Автор - снимка
Създател
Обама взе Нобелова награда за мир за 2009 г.

Президентът на САЩ Барак Обама спечели Нобеловата награда за мир за 2009 г., предаде АР.

Обама получава наградата за „изключителните си усилия да укрепи международната дипломация и сътрудничеството между народите“, посочват от комитета, който избира носителите на наградата.

Тази година комитетът е получил рекордните 205 номинации.

Обама е третият щатски президент, който получава Нобелова награда за мир, докато заема поста, след Теодор Рузвелт през 1906 г. и Удроу Уилсън през 1919 г. Джими Картър получава отличието през 2002 г.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 14:46 | 19.08.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още