Продажбите на облигации на развиващите се пазари може да достигнат рекорд тази година, надхвърляйки продажбите на стойност 173,4 млрд. долара, реализирани през 2007 г., според доклад на ING Groep NV, цитиран от Bloomberg.
Компаниите и правителствата в развиващите се икономики са издали „традиционни“ облигации за 148,6 млрд. долара тази година, което е с 62 на сто повече спрямо продадените облигации за 91,5 млрд. долара през 2008 г., посочва Дейвид Спегел от ING в доклада.
Освен това през тази година развиващите се пазари са издали „нетрадиционни“ облигации за 29,5 млрд. долара.
Досега през 2009 г. правителствата и компаниите от развиващите се икономики са набрали 433 млрд. долара чрез заеми, акции и облигации спрямо 499 млрд. долара за цялата 2008.
Това “показва значително подобрение в достъпа до финансиране чрез капиталовите пазари“, посочва Спегел.


Путин отново призова за преговори: Какво стои зад промяната в тона на Москва
Кардиолог: Температури от 35-36 градуса не са драматични, организмите ни са свикнали
Какво ще е времето през следващата седмица?
Колко струват обществените тоалетни по пътя София - Варна
Зарков: БСП ще оцени работата на правителството след първите 100 дни
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Американците все по-често напускат районите с висок риск от наводнения
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
БАБХ спря близо 5 тона храни при проверки в страната
Велев: Държавата дава заплати независимо от качеството и количеството на труда
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Украйна заяви, че е поразила главната петролна помпена станция на Москва
"Черна писта": Делът на ТИР-овете в общата пътна смъртност на пътя е 42%