Щатските компании, които са сключили договори с държавата по програмата за насърчаване на икономиката, са създали или запазили около 30 хил. работни места, показват данни на сайта Recovery.com, цитирани от Washington Post.
Общо са били сключени договори с близо 9000 компании за 16 млрд. долара.
Според доклада програмата, на обща стойност 787 млрд. долара, е била особено ползотворна за Колорадо и Вашингтон, където са създадени най-много работни места.
Топ десет на щатите с най-много създадени работни места се допълва от Калифорния, Флорида, Тенеси, Тексас, Джорджия, Мериленд, Кентъки и Охайо.
Сайтът Recovery.gov е създаден с цел да отчита използването на средствата по програмата, като това е първият път, в който обявява сключените договори.


Колко струват обществените тоалетни по пътя София - Варна
Зарков: БСП ще оцени работата на правителството след първите 100 дни
Ружа Райчева: В случая с "Баба Алино" имаме групово узаконяване на беззаконието
Асен Василев разкритикува Бюджет 2026 с меме с гълъб
Отново се появи мазут в Синеморец
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Американците все по-често напускат районите с висок риск от наводнения
Бърнам наследява икономика, която тепърва започва да се възстановява
Оман е уведомил съюзниците, че ще има такси за Ормузкия проток
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Никола Цолов завърши девети във Формула 2 за Гран при на Австрия
Отнето предимство: Кола се преобърна при катастрофа в София
Халкидики привлича чужди купувачи с луксозни ваканционни имоти
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в 14 области