„Адванс Терафонд“ АДСИЦ е продал „Проект Враждебна“ за 2,1 млн. евро, съобщи компанията чрез „Българска фондова борса“ АД.
Купувач е „Ситипарк Ексилон“ ЕООД, а обект на сделката са 51 526 кв. м. урегулирани поземлени имоти до София. В последния си отчет фондът за земя обяви, че ще апортира въпросните квадратни метри в специализирано дружество, за създаването на което акционерите гласуваха на последното общо събрание.
Купувачът е основано точно преди година дружество с основна цел "Покупка, продажба и наем на недвижими имоти в България".
Проектът включва имоти с индентификатори 68134.8423.321 (с площ 39 857) и 68134.8600.1374 с площ 11 669 кв. м. Те са в района на Ботевградско шосе и Околовръстен път. Имотите са с балансова стойност към 31 декември 2020 г. от 3,916 млн. лв.
Земята около Ботевградско шосе отново се радва на засилен интерес, след като и „И Ар Джи Капитал 3“ АДСИЦ успя да продаде парцелите си през септември 2020 г. Фондът взе 5,1 млн. евро за 131 284 кв. м.
Инвеститорите реагират позитивно на новините и акциите на дружеството поскъпват с 14,35% в последния месец до 2,71 лв. за брой и 231 млн. лв. пазарна капитализация. За година повишението е с 50%, като отделно е разпределен и брутен дивидент от 0,109 лв. на акция през юни 2021 г. и от 0,14 лв. през август 2020 г., или общо 0,249 ст., което прави поскъпването на акцията около 65% с отчитане и на дивидентите.
Материалът е с информационен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Авторът притежава една акция в капитала на дружеството.
Свързани компании:


Делян Добрев: ГЕРБ трябва да има своя кандидат за президент
Атанас Димитров: Има около 5-7% спад на туристите у нас
Задържаха 23-годишен за поредица кражби на автомобили във Варна
НАП проверява 10 обекта по Северното Черноморие за няколко часа
Противниците на ЕС в Исландия вероятно са надделели на вчерашния референдум
Либералният национализъм е решението на сблъсъка между популисти и космополити
Кевин Уорш на думи взе поправителния изпит в Джаксън Хоул
Акциите на компании, в които Белия дом придоби дялове, стават рискови
Meta май е полагала проформа усилия за безопасност на младите си потребители
Механик посочи най-надеждните марки в света
Електромобилите и SUV-тата разрушават пътищата? Експерти не са съгласни
Китай срещу Япония в битка и за сърцата на мотористите
На път домашен любимец - ето някои интересни решения
Вандали потрошиха първия Koenigsegg Gemera
НАП с акция по морето: 14 нарушения в 10 заведения само за няколко часа
Рецептата Dnes: Немски чийзкейк
Делян Добрев: ГЕРБ трябва да има своя кандидат за президент, Гюров е манекен без биография ВИДЕО
Исландците отхвърлиха подновяването на преговорите за членство в ЕС
Тръмп натиска Великобритания за повече разходи за отбрана с коз – Фолклендските острови