Германският автомобилен гигант Volkswagen ще се опита да си гарантира лидерството при електромобилите до 2025 година, става ясно от амбициозни планове, обявени на страницата на компанията днес.
Те предвиждат инвестиции от 34 млрд. евро до 2022 година за развитието на нови технологии - електрическите автомобили, автономни коли и други иновации. Тези средства са отделно от планираните инвестиции в съвместните предприятия, които компанията ще създаде в Китай.
Плановете са били обсъдени и приети на заседание на Надзорния съвет на групата и са в съзвучие с целите за по-екологично бъдеще на компанията.
Прогнозите са, че локомотиви на растежа за VW през следващите години ще бъдат пазарите в Бразилия, Китай, Русия и Северна Америка. От друга страна, изискванията за намаляване на емисии поставя автомобилния сектор пред нови предизвикателства, коментират още от компанията. Затова и идеята е да бъдат направени инвестиции в електромобили.
Още в началото на септември ръководството на автомобилния гигант публикува своята Пътна карта „Е“, която е записано, че един на всеки четири нови автомобила, произведени в групата, ще бъдат електрически. В зависимост от развитието на пазара производството може да се увеличи до 3 млн. на година.
Като цяло компанията очаква позитивна 2017 година, става ясно още от съобщенията на сайта ѝ. Програмата за намаляване на разходите е дала резултат - изпълнени са 96% от заложените цели, или 1,9 млрд. евро, показват разчетите към ноември.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
Защитиха пътя към резиденцията на Путин във Валдай с мрежи против дронове
ЕС има тайвански проблем на стойност 2 трилиона долара
Храненето, което помага да отслабнете здравословно