Китайската антикорупционна кампания се отрази негативно на бума на пазара на частни самолети, пише списание China Enterpreneur.
От Олимпийските игри в Пекин през 2008 г. пазарът на частни самолети се радва на растеж. В региона на Китай, включително Хонконг, Тайван и Макао, годишният ръст на сектора в края на 2013 г. беше 34% спрямо глобалния от 5%, посочва изданието.
Този бърз растеж привлича различни играчи в бизнеса, включително авиокомпании, лизингови компании и други частни предприятия. Въпреки това мерките, предприети от правителството срещу корупционните практики по високите етажи на властта, се отразиха зле на сектора. Това се превърна в игра на издръжливост за фирмите, които инвестират в този бизнес, който в началото носеше големи печалби.
"Всички ние вярваме, че пазарът ще се възстанови в бъдеще“, заяви Дзин Яо, президент на Dream Jets, компания, основана през 2012 г., за да предлага чартърни частни самолетни услуги.
Решението на правителството да въведе по-строги правила за ограничаване на големите разходи на длъжностните лица доведе до отмяна на направените поръчки на частни самолети от държавни и частни фирми.
Държавните предприятия отмениха своите поръчки, съобразявайки се с правилата на правителството. Частните взеха същото решение, тъй като частните самолети изпълняват полети, превозвайки висши държавни служители и ръководители на компании.
Дзин остава оптимист за бъдещето на сектора, посочвайки, че сегашното затишие може да помогне за премахването на имиджа на луксозна услуга от този бизнес.
Докато правителството се опитва да разреши въпросите, ограничаващи развитието на бизнеса, включващи проблемната инфраструктура и уреждането на документите преди всеки полет, Dream Jet проучва и други възможности.
„Искаме да се превърнем в Uber на частните самолети“, коментира Дзин. По думите му чартърните полети с частни самолети могат да се окажат по-евтини от билет за първа класа в международен полет на дълго разстояние по някои маршрути.


Катастрофа с моторист по ул. "Девня" във Варна
Хотелите във Варна са пълни, браншът се надява на силен септември
Възможност за граждански полети на летище Балчик обяви министърът на икономиката
Две бързи производства след кражби от магазини във Варна
76.3% е увеличението на цената на доматите за второто тримесечие на годината
Китайската икономика започва разочароващо второто полугодие
Медта се насочва към рекорд в Лондон заради напрежението в доставките
По-високи лихви могат да развалят пазарното AI парти
Възходът на CXMT до най-високо оценената китайска компания възвестява нова ера
Таксата от €3 променя играта: Китайските пратки търсят нов път към Европа
Ford показа най-екстремния открит Mustang в историята
Отбор от MotoGP си търси нов пилот с... обява
Промяна за историята: MINI Cooper преминава към задно предаване
Америка не оставя V8 двигателя да умре
Защо почистването на предното стъкло с лимон е лоша идея
Заради Левски - АЕК: Метрото утре до 01:00 часа след полунощ
КТ "Подкрепа": Въглищата имат своето място в енергетиката ни
Петиция за пълна забрана на TikTok и ограничения за деца в социалните мрежи
Медалист по информатика се става с постоянна работа и без лятна ваканция