За 90 млн. долара човек може да си купи 2 млн. акции във Facebook, пише Businessweek. Друг вариант обаче е да ги похарчи за луксозен апартамент в Ню Йорк. Дуплексът с площ от 1015 кв. м на върха на "One57", една от най-високите сгради в града, бе продаден именно за тази рекордна цена.
Макар името на купувача да не бе обявено публично, като бе посочено единствено, че става въпрос за семейство, което не е от бившите съветски репулибики, самоличността на строителят не е тайна: става въпрос за президента на Extell Development Гари Барнет.
Барнет, който е бивш търговец на диаманти, стартира компанията си през 1990-те и скоро се заема с няколко мащабни проекта, включително покупката на новата централа в Хюстън на Enron след срива на компанията, както и строежа на "W Hotel" на "Таймс скуеър" в Ню Йорк.
По данни на Commercial Observer в момента Барнет е втората най-виятелна фигура в сектора на недвижимите имоти в града.
"One57" е най-луксозният проект на Барнет до момента. 90-етажната сграда е с височина над 300 м и е с първокласно разположение - точно срещу "Карнеги хол" и на юг от "Сентръл парк".
На пазар, където строителите залагат на екстравагантност, за да привлекат богати купувачи от Русия и Азия, Барнет се насочва към лукса на "One57".
"Погледнете кухнята", споделя той пред Observer. "Къде другате ще намерите такава кухня? Тя е няй-добрата, а освен това имаме две такива", допълва той. В кухнята има вградени шкафове за вино и направени по поръчка мебели от известния британски дизайнер Smallbone of Devizes.
Въпреки че Барнет е строителят на "One57", не той ще спечели най-много от продажбите. Реалните пари ще отидат при фондове от Абу Даби, които държат по-голямата част от инвестицията в проекта.
Според Wall Street Journal те са вложили в него около 650 млн. долара, а на Барнет се падат едва 10%.
Сред останалите лъскави имоти, по които работи предприемачът, са хотел от веригата "Hyatt" на "Таймс скуеър" с бар на покрива, както и реновация на стария "Helmsely Carlton Hotel" в Манхатън.
Той крои планове и за изграждането на още една кула на една пресечка от "One57", която ще е със 75 м по-висока от нея.


Недостигът на кадри остава най-големият проблем за бизнеса
Ето с колко увеличават пенсиите от 1 юли 2026 г.
Радев: В Германия няма прекомерни надценки, така трябва да е и в България
За утре е обявен жълт код за опасно време във Варна
Съдът във Варна остави в ареста обвинен за държане и разпространение на наркотици
Носимите устройства с AI навлизат все повече в прогнозната медицина
Пентагонът тества украински дронове и системи за радиоелектронна борба
Книгата на Тео Бейкър Как да управляваш света, част 2
Книгата на Тео Бейкър Как да управляваш света, част 1
Barclays: Роботите може да компенсират до 60% от спада на населението в Китай
Xiaomi подобри впечатляващ рекорд на Audi
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
Европа отново заобича Tesla
Хиляди посрещнаха Дара, пеят Bangaranga в сърцето на столицата СНИМКИ
Малко, но кресливи: 86 души подписаха петиция срещу "Евровизия" у нас, била разврат
Швейцария публикува важни документи: Върнал ли се е нацистът д-р Менгеле в Европа?
Освободиха Пламен Павлов от поста зам.-директор на Агенция "Митници"