Нова вълна от активи от имоти в затруднено положение се очаква да излезе на пазара в Европа след Нова година, тъй като фондовете се опитват да отговорят на изискванията на инвеститорите за изтегляне на капитали, а компаниите не успяват да спазват договорите с банките. Това е мнението на Ким Полицър, която оглавява базирания в Лондон фонд мениджър Invesco Real Estate, пише PropertyEU.
„Смятаме, че след оценките през декември много компании няма да могат да отговорят на споразуменията с банките и това ще ги принуди да обявят много активи за продан“, казва тя.
Според нея Invesco Real Estate ще се насочи към възможности на пазара във Великобритания, които идват от продавачи в затруднено положение. Компанията ще следи отблизо пазара на търговски имоти, който наскоро е бил засегнат от свръхпредлагане и спадащо потребление.
По думите й точният момент за покупка ще е от изключително значение през следващите 12-18 месеца. Тя смята, че в момента във Великобритания има изгодни инвестиционни възможности, тъй като пазарът вече достатъчно се е понижил и доходността ще се стабилизира следващата година.
Според последното проучване на компанията доходността от офис проекти на Острова се е повишила с още 50-75 базисни пункта през първите шест месеца на годината.
Според нея пазарите на континентална Европа също ще станат по-интересни в скоро време.
„Франция например вероятно ще стане по-атрактивна през втория рунд на ценова корекция, който очакваме към края на другата година.“ Тя очаква доходността от висококачествени офис площи във Франция да се покачи с още 100 пункта през 12-те месеца до юни 2009 г.
Докато опортюнистичните фондове често са най-добре позиционирани да се възползват от резките ценови промени в момента във Великобритания, според Полицър досега те не са били много активни.
„Наблюдателите на пазара казват, че чакат отстрани, за да действат, но те са много предпазливи и всъщност това може да се окаже само слух.“


Българските и унгарските депутати с най-високи заплати в ЕС спрямо минималната заплата
Много българи излетяха в Космоса с акциите на "Спейс Екс", но скоро ще се приземят
Икономист: Българите обедняха наполовина
ЕС изостава в надпреварата за изкуствен интелект заради собствените си регулации
Евростат: България е на пето място в ЕС по предотвратима смъртност
Н. Митева: Липсва основополагащ обществен консенсус в образованието
Станишевски: Хората в Европа искат да работят за амбициозни компании
Станишевски: Искаме ElevenLabs да е глобална
България може да играе важна роля в ЕС с добива си на основни метали
Състоянията на най-богатите в света нарастват с рекордните $336 млрд. за един ден
Audi възроди A6 allroad, за да се бори със скучните SUV
Джейсън Стейтъм добави още една легенда към колекцията си
Porsche патентова двигател 3 в 1
Електрическото BMW X5 ще има батерия от 141 кВтч за Европа
Умалено копие на двигател на Ferrari се продава по-скъпо от нова Dacia
Мелания Тръмп беше плътно до съпруга си Доналд на неговия 80-годишен юбилей
Маникюр, вдъхновен от сезона на Близнаци
Как се чувства Ариана Гранде след раздялата с Итън Слейтър?
Кейти Пери шашна с рокля-лампа
Братът на папа Лъв XIV купонясвал на рождения ден на Тръмп