ProLogis European Properties (PEPR), дъщерно дружество на американската компания за логистични имоти ProLogis, се е съгласило да продаде две трети от своя дял от 30% в европейския фонд за имоти Prologis European Properties Fund II (PEPF II), съобщават от компанията.
Фондът бе създаден миналата година, когато компанията планираше общият му инвестиционен капацитет да достигне 7,5 млрд. евро.
През април тази година тя обяви планове да вложи 91,7 млн. евро в имоти в Европа чрез фонда. През май компанията съобщи, че е инвестирала в него 28,2 млн. евро, а през август – още 19,5 млн. евро.
Сега обаче тя продава две трети от дела си на компанията майка ProLogis за около 43 млн. евро. Тя планира да продаде и останалите 10% дял във фонда на трета страна. Компанията ще използва приходите от продажбата, за да изплати свои задължения.
Наред с това ProLogis European Properties ще запази в резервите си планираните бъдещи инвестиции във фонда на стойност 348 млн. евро.
Оставащите около 10% в PEPF II представляват предвидени и направени инвестиции на стойност 300 млн. евро. От тях 125,9 млн. евро, или 42%, са вече реализирани. Този дял ще се продава на трети инвеститори от страна на консултантската компания M3 Capital Partners.
Листнатата в Ню Йорк ProLogis е един от най-големите собственици, мениджъри и строители на логистични площи в света. Подобно на повечето публични компании за имоти в САЩ и Европа, акциите й отчетоха значителен спад тази година. Компанията предприе преструктуриране и обяви планове значително да свие обема на проектите си в процес на развитие в отговор на глобалната финансова криза.


Никола Цолов може да се състезава във Формула 1 още догодина
Над 400 са случаите на морбили в страната
Има задържан за палежа в "Аспарухово"
Унгарска боркиня на ЦСКА загина в София
Спартак (Варна) привлече още един португалец
Скептицизмът на пазарите към Анди Бърнам е предупреждение за Великобритания
Русия създава алтернативна информационна екосистема
Рискът от „супер“ Ел Ниньо нараства с високите температури в Тихия океан
Срив при бензиновите автомобили: Range Rover се продава на половин цена в Китай
Тръмп изгражда нова стена от мита - кой печели и кой губи?
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Заради семейна почивка в Пампорово: Мицкоски се оплака на НАТО от "източния съсед"
За и против по-висок данък за второ и трето жилище
Как малкият дом да изглежда по-голям?
Вашите сигнали: Безстопанствени коне, смрад от гълъби, бездомни кучета
Най-модерните бански за лято 2026: 6 тренда, които диктуват сезона