Търговията на дребно в САЩ се възстановява на през юли, пише Ройтерс. Агенцията допълва, че позитивните данни в началото на третото тримесечие могат да бъдат сигнал за подем на икономиката на страната.
От доклада, публикуван на сайта на търговското министерство на САЩ, е ясно, че предварителните сезонно изгладени данни за юли сочат ръст на продажбите на дребно от 0,6% спрямо юни и от 2,4% спрямо юли 2014 г.
Министерството ревизира във възходяща посока и данните за юни – вместо предишният докладван спад от 0,3%, продажбите на дребно остават без промяна спрямо май 2015 г.
Отчита се увеличение на продажбите на автомобили, дрехи, строителни материали и мебели. Продажбите на електроника обаче се свиват.
Като цяло оптимистичните данни за продажбите на дребно могат да бъдат разглеждани и като сигнал, че Федералният резерв ще пристъпи към увеличаване на основната лихва още през септември. В същото време обаче данните за ръст на седмичните молби за помощи при безработица вероятно ще ограничат този ентусиазъм, допълва още Ройтерс.
Според съобщението на трудовото министерство в страната молбите за помощи за безработица са се увеличили с 5 хил. до сезонно изгладените 274 хил. за седмицата, приключила на 8 август.
Подадените молби се увеличават за трета поредна седмица, но все още остават под прага от 300 хил. седмично, допълва още агенцията.


Съдът на ЕС опровергава информация за допусната жалба срещу влизането ни в Еврозоната
Ограничават движението на автомобили във Варна през почивните дни заради два мача
Фратрия завърши годината с победа
Връчиха наградите „Доброволец на годината“ във Варна
19-годишен шофьор кара с 300 км/ч в София (ВИДЕО)
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
EV стигат точка на необратимост през 2026, Европа и Китай ще се интегрират
САЩ: Европа рискува да бъде заличена, ако не се промени
Българската икономика нараства стабилно през третото тримесечие на 2025 г.
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Излезе на бял свят бижуто с форма на яйце на Фаберже, глътнато от крадец
Удареният от Украйна кораб KAIROS е заседнал край Ахтопол
Сиярто: Въпреки отричанията, в Украйна се извършва принудителна военна служба
Европрокуратурата разследва измама за 13 млн. евро у нас, извършени са над 80 обиска
Интензивни дъждове утре, на места и с гръмотевици
преди 10 години тва е реалната безработица при тея *** около 20% че и над а тука си фантазират некви глупости и само гледадт стъкмистики .... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Продажбите на дребно са по важни за американската икономика отколкото седмичните молби за помощи Освен това и броят им от 370 хиляди е страхотно добър показател за трудовия пазар Явно че американската икономика набира скорост през третото тримесечие за разлика от китаиската която я чакат трудни времена отговор Сигнализирай за неуместен коментар