Търговският дефицит се разширява в началото на второто тримесечие, но по-малко от очакванията. Стойността нараства с 5,3% до 37,4 милиарда долара през април, след като през март записа най-ниското си ниво от декември 2013 г., сочат данни на Министерството на търговията, цитирани от WBPonline. Очакванията на пазарите бяха за далеч по-висока стойност - 41,9 милиарда долара.
Изданието посочва, че по-малкият дефицит в сравнение с прогнозите се дължи предимно на годишни ревизии на данните, които властите са направили с настоящия доклад и които засягат данни до януари 2013 г.
Дефицитът през април е по-малък от усреднената стойност през първото тримесечие (40,6 милиарда долара). Това показва, че в началото на второто тримесечие се наблюдава положителен принос към БВП от страна на търговията.
Вносът през април нараства с 2,1 на сто до 220,2 милиарда долара, като вносът на услуги достига нов рекорд от 41,4 милиарда долара. Още по-важно е обаче е възстановяването на вноса на капиталови стоки, който предния месец достигна най-ниското си ниво от септември 2013 г.
Износът расте с 1,5% до 182,8 милиарда долара, което е четиримесечен връх и предполага възстановяване на търсенето извън границите на САЩ, както и избледняващи ефекти от силния долар. Американските компании са изнасяли значително повече индустриални продукти в началото на второто тримесечие.
Дефицитът при търговията с петрол се свива до 3,1 милиарда долара, което е най-ниското ниво от февруари 1999 г., и е отговорен за 8,4% от номиналния дефицит. През първите четири месеца на годината петролният дефицит се свива с 56,5% в сравнение със същия период на миналата година.


Григор Димитров отпадна след петсетова драма на "Уимбълдън"
Черно море представя отбора за новия сезон в събота
Катя Дафовска претърпя тежка катастрофа
България и Турция замразиха договора с "Боташ" за 15 месеца
Тръмп: Путин и Зеленски искат да сложат край на войната
При инфлация инвеститорите търсят алтернативи на класическия портфейл 60:40
SK Hynix стартира листване в САЩ за 28 млрд. долара
Йената е подценена с до 20%, смята бившият валутен цар на Япония
Анти-Мъск инвеститори на дребно се борят да не допуснат SpaceX в портфейлите си
Английската централна банка си играе със собствената независимост
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Американци превърнаха Porsche 911 в офроуд машина
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
Новата хиперкола на Hennessey получи 2031 к.с. и ръчни скорости
Топмоделът Кейт Ъптън показа изцяло розовия си пентхаус в Ню Йорк
Дж. Пол Гети - стиснатият милиардер, който не вярваше, че парите носят щастие
Британският принц Хари пристигна в Лондон
Григор не издържа срещу Артър Фери, отпадна на крачка от четвъртфинаолите