Google разкри нови данни за успеха на мобилната си платформа Android, съобщавайки в рамките на изложението Mobile World Congress 2012 в Барселона, че вече активира по 850 000 нови Android устройства всеки ден, предаде блогът TheVerge.
Това означава, че за една година операционната система е отчела ръст от 250%, което е помогнало на Android устройствата на пазара да се увеличат до 300 млн. броя.
Броят на приложенията в Android Market е достигнал рекордните 450 000, което е три пъти повече на годишна база. На миналогодишното издание на Mobile World Congress Google отчете 150 000 приложения.
Старши вицепрезидентът на поделението за мобилно и дигитално съдържание на Google Анди Рубин отбелязва освен това в блога си, че всеки месец от Android Market се свалят над 1 млрд. приложения.
Щатската компания участва на изложението Mobile World Congress 2012 в Барселона, в рамките на което се представят редица устройства с Android, сред които на HTC, Samsung и ZTE.
Motorola ще продължи да работи напълно независимо и след придобиването й от Google, уверява още Рубин в Барселона. Дори ще има и „защитна стена“, построена между двете компании, заяви още Рубин.
Въпреки че той е участвал тясно в сделката по придобиване, не е знаел с какво точно се занимава в момента Motorola и това щяло да остане така и в бъдеще.
Google ще запази екипа на компанията, който проектира устройства на Motorola и няма да упражнява натиск за промяна на интерфейса на Android, който използва Motorola.


Заради ремонта на ДГ „Чайка“: Обявяват места в ДГ „Петър Берон“ във Варна
Младежкият симфоничен оркестър на ЕС гостува във Варна на 18 август
Шишков за Баба Алино: Отиващата си предишна власт във Варна е създала нов модел на незаконно строителство
Корпорация "КУБ": Действаме изцяло в рамките на закона!
Зам.-кметът на Варна: Приемните родители трябва да имат право да избират между граждански и трудов договор
Си Дзинпин окуражи народа и армията по време на ключово събитие в Пекин
Израел нанесе нови удари по Ливан
Тръмп заяви, че ограничава американските военни учения в Южна Корея
Нискобюджетните продукции са спасението на Холивуд
К. Георгиев: Китай ще отвоюва сериозен пазарен дял от САЩ в областта на AI
По-бърза от LaFerrari, по-лека от Porsche 911... и по-евтина от Toyota Yaris Cross
Ексцентрици посегнаха на Chiron и Mistral и взривиха представите за лукс
Porsche пусна брутален GT2 RS в чест на култовия Моби Дик
Ford показа най-екстремния открит Mustang в историята
Отбор от MotoGP си търси нов пилот с... обява
Левски получи още билети, над 38 000 ще гледат мача с АЕК
63 години без отговор: Неразкритото убийство на Карин Къпсинет
Три жени и мъж в ареста, обрали 26-годишна и я бутнали в гроб
В Пернишко: Мъж наби жена си и сина си, момчето е със счупен пръст
В САЩ: 6-годишно с аутизъм, с кокаин в кръвта, скочи от втория етаж