Началникът на политическия кабинет на министъра на околната среда и водите Нона Караджова Владимир Стратиев е освободен от поста, след като не е върнал взетите бонуси. Това съобщи министър-председателят Бойко Борисов след края на редовното заседание на кабинета, предаде БТА.
Членовете на политическите кабинети на министерствата имаха избор да върнат допълнителните възнаграждения, получени през последните три години, или да освободят заеманите от тях постове.
По-рано днес беше съобщено, че от върнати бонуси по сметката в БНБ са събраните над 603 хиляди лева, които ще се дарят за лечение на болни деца. Сметката ще остане отворена и в нея могат да постъпват средства от предишни кабинети, препоръча отново министър-председателят.
По предварителни разчети постъпленията мога да достигнат около 16 млн. лв., в случай, че парите бъдат върнати и от предишната администрация.


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
преди 14 години Владимир Стратиев Да !Извинявам се за грешката !А целия този фарс и бутафория добре онагледяват мисленето на лидерите ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Човека отказал да върне 507 (петстотин и седем) лева. Браво, така се прави.По ми е интересно как един не каза от де да ти ги намеря за няколко дни.. Явно не дремят на един пишман бонус, повечето :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Оставка е подал Васил Стратиев. Какво бравосваш Нона? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Е то от такива със собствено мнение сме на това положение. BRAVO, че поне в България се чу общото мнение за бонуси по време на криза. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години BRAVO Нона!Един нормален човек със собствено мнение !А останалите да продължават да козируват ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Нека да е PR, но това се случва за пръв път в България. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Да върне човека, ами ако ги е изхарчил? Заплатите у нас са си откровено ниски и човек понякога просто изхарчва бонусите, т.е. няма възможност да ги спести и отдели, че да може да ги връща. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години глей са къв пиар. що не вземат герб да премахнат законово правото на бонуси? отговор Сигнализирай за неуместен коментар