Началникът на политическия кабинет на министъра на околната среда и водите Нона Караджова Владимир Стратиев е освободен от поста, след като не е върнал взетите бонуси. Това съобщи министър-председателят Бойко Борисов след края на редовното заседание на кабинета, предаде БТА.
Членовете на политическите кабинети на министерствата имаха избор да върнат допълнителните възнаграждения, получени през последните три години, или да освободят заеманите от тях постове.
По-рано днес беше съобщено, че от върнати бонуси по сметката в БНБ са събраните над 603 хиляди лева, които ще се дарят за лечение на болни деца. Сметката ще остане отворена и в нея могат да постъпват средства от предишни кабинети, препоръча отново министър-председателят.
По предварителни разчети постъпленията мога да достигнат около 16 млн. лв., в случай, че парите бъдат върнати и от предишната администрация.


"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Условията за туризъм в планините са добри
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
Божанов: Управляващите си играят с огъня
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга
преди 14 години Владимир Стратиев Да !Извинявам се за грешката !А целия този фарс и бутафория добре онагледяват мисленето на лидерите ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Човека отказал да върне 507 (петстотин и седем) лева. Браво, така се прави.По ми е интересно как един не каза от де да ти ги намеря за няколко дни.. Явно не дремят на един пишман бонус, повечето :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Оставка е подал Васил Стратиев. Какво бравосваш Нона? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Е то от такива със собствено мнение сме на това положение. BRAVO, че поне в България се чу общото мнение за бонуси по време на криза. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години BRAVO Нона!Един нормален човек със собствено мнение !А останалите да продължават да козируват ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Нека да е PR, но това се случва за пръв път в България. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Да върне човека, ами ако ги е изхарчил? Заплатите у нас са си откровено ниски и човек понякога просто изхарчва бонусите, т.е. няма възможност да ги спести и отдели, че да може да ги връща. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години глей са къв пиар. що не вземат герб да премахнат законово правото на бонуси? отговор Сигнализирай за неуместен коментар