От 1 юли лимитите на министерствата по някои видове разходи са намалени с 5% и така ще бъде освободен буфер от около 60 млн. лв. Това заяви министърът на финансите Петър Чобанов по време на брифинг в ресорното ведомство посветен на мерките за подобряване на събираемостта и оптимизиране на работата на приходните агенции.
Чобанов посочи, че подобно оптимизиране на разходите на министерствата е правено и друг път. "Подобна практика позволява да се освобождават буфери, които в последствие да бъдат използвани за други цели. Разбира се, подобно намаляване на разходите ще бъде направено единствено там, където е възможно и където бюджетите го позволяват, уточни той.
"Имало е голямо старание, чрез постановления на Министерския съвет, особено при правителството на Бойко Борисов, тези средства да бъдат преразпределени. Най-голямо преразпределение има към Министерство на регионалното развитие и благоустройството за над 130 млн. лв.
"Тези трансфери изглеждат до голяма степен като предизборни. Разбира се, не трябва и съвсем да пренебрегваме значението на инфраструктурните проекти", добави финансовият министър.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Cambricon ускорява работа по AI в Китай и разчита на подкрепа
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Парвулеску за целите на срещата Путин-Моди
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Панета: Трябва да се види подготовката за операцията на 2 септември
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Възраждането на военните кораби в Европа води до завръщане на британските корабостроители
Южна Корея започва първата си програма за ракети „въздух-въздух“
Любимата TikTok звезда на Италия: 84-годишна баба призовава инфлуенсърите да работят
Вдовецът на Тина Търнър си има нова приятелка, влюбен е в 60-годишна американка
преди 12 години Абсолютно!!! И най лошото е, че не могат да излязат като мъже и да кажат "Обещахме това и онова, обаче пари за тия обещания няма, затова трябва да вземем заем и да вдигнем дефицита..", те ми излизат с разни небивалици.. Бюджета за момента е в мн добра форма. Данните от днес го доказват..Така ще ни го нахендрят тия, че не е истина.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години "МФ отчете бюджетен излишък от 332 млн. лв. през май" Хаххахах *** . Золумите са си ваши . В момента не е проблема какво е изхарчено , а това което предстой да се изхарчи от къде ще бъде финансирано . С думи прости Програмата Орешарски ни вкарва в класически кенсиански сценарии - за мен пагубна политика при валутен борд ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Трябва да се вземат спешни мерки, защото положението е много тежко в момента. ГЕРБ не стига, че окрадоха държавата, ами и сега правят всичко възможно да саботират работата на правителството. отговор Сигнализирай за неуместен коментар