Работна група в Министерството на икономиката и енергетиката от енергийни експерти и големите индустриални предприятия от металургичния сектор ще обсъди варианти за нови тарифни планове за електроенергия на този тип
предприятия.
Това стана ясно от изказване на заместник-министъра на икономиката и енергетиката Иван Айолов при откриването на ХXI Международна научно-техническа конференция „Металолеене 2014” в Плевен, съобщават от пресцентъра на икономическото министерство.
Целта е предприятията да повишат конкурентоспособността си на международния пазар и същевременно да помогнат за балансиране на електроенергийната система. Новите тарифи ще бъдат предложени на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР).
През последната година е реализиран ръст от 7% на износа на продукти от металургичния сектор, коментира още заместник-министърът. Той акцентира, че внедряването на нови технологии в металургичните и леярските предприятия ще повиши тяхната конкурентоспособност на международните пазари.
По негови думи този процес ще бъде подпомогнат чрез средства от Националния иновационен фонд, както и от новата Оперативна програма „Иновации и конкурентоспособност“. Те ще осигурят възможност за разработване и внедряване на иновации и технологична модернизация, каза още заместник-министърът.
Айолов акцентира, че една от основните цели на правителството е създаване на предпоставки за възстановяване на българската индустрия, тъй като стабилната промишленост представлява основата на икономическия просперитет.


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
AI гигантите ще спечелят 1 трилион долара тази година. Може да не е достатъчно
Бягството на Apple от AI отново започва да тежи на акциите ѝ
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Шакира не дава гаджето на Пике да бъде под един покрив със синовете ѝ
Шампионска лига: Левски остави интригата за Атина - 0:0
Николета Лозанова съблазнява по червено бельо
860 кг тютюн и над 1500 кутии цигари откриха в изоставена кариера край Враца
Митничари откриха златно кюлче за 121 010 евро на Капитан Андреево