Кражбите на жп инфраструктурата от началото на годината до средата на октомври са на стойност малко над 1 млн. лева, сочат данните на Националната компания „Железопътна инфраструктура“. За този период са били регистрирани общо почти 400 кражби.
Тези посегателства са предпоставка за инциденти и заплашват сигурността на пътниците, предупреждават от БДЖ.
От началото на годината до средата на октомври „БДЖ – Пътнически превози“ е регистрирала 111 кражби на стойност около 400 хил. лева, а в „БДЖ – Товарни превози“ посегателствата са в размер на над 100 хил. лева.
Продължават и случаите на замерване на влаковите композиции с камъни – 49 случая от началото на годината, като при два от тях са пострадали и пътници на компанията. През 2013 година е имало 92 случая със замерване с камъни, а щетите от тях са били на стойност над 100 хил. лева, отчитат още от холдинга.
В опит да бъдат ограничени кражбите от НКЖИ подменят медните кабели с оптични, поетапно се внедрява видеонаблюдението на жп гари и жп прелези.


Коледната трапеза ни струва два пъти по-скъпо от миналата година
Пускат с вертолет провизии за екипажа на блокирания танкер край Ахтопол
SENSHI 29: Зрелищни нокаути, драматични обрати и силни български победи във Варна
Тийнейджърка скочи от блок в Пловдив
Танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол трети ден
Нобеловият лауреат за мир може да получи награда си лично, но рискува много
JPMorgan: Европа има „реален проблем”
Лидерите на Франция, Германия и Великобритания се срещат със Зеленски в понеделник
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Защо аутизмът не трябва да се третира като самостоятелно състояние?
Букурещ гласува в кметската надпревара
САЩ: Гърция е ключов стълб в стратегията на Тръмп
Военните завзеха властта в Бенин
Келлог: Мирното споразумение за Украйна е много близо