В някои дни в различни станции в София среднодневната концентрация на фини прахови частици във въздуха е била почти три пъти над нормата, което е изключително много. Това е мнението на Ивайло Хлебаров от екологичното сдружение "За Земята", изказано в ефира на Bloomberg TV Bulgaria. Той информира, че гражданските станции също показват голямо замърсяване.
„Когато има висока влажност и мъгла, гражданските станции показват високи стойности, които не са реални. Но важното при тях е, че те показват стойности в реално време, могат да показват тенденции много по-рано спрямо другите станции и са много по-гъсто разположени. Те дават детайлна информация за цяла София“, коментира екологът.
По думите му все още стимулите за подобряването на качеството на въздуха са на заден план за сметка на наказателните мерки.
Той говори и за състоянието на градския транспорт в столицата.
„Градският транспорт в София със сигурност е скъп. Освен това той не е достатъчно редовен. Много често се случва да има голямо струпване на автобуси и тролейбуси в рамките на една-две спирки“, посочи Ивайло Хлебаров.
Според него градският транспорт не се развива с изключение на метрото.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.


Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Наша съседка е най-доброто място за пенсиониране
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
Hensold очаква до 10-15г военните разходи да продължат
Hensold подкрепя някои доставчици на автопроизводителите в Германия
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Bosch и Maserati ще спасяват ДВГ с водород
Облачно ще е днес, ще вали в западната половина на страната
И в еврозоната - цените на жилищата у нас ще продължат да растат
Османската династия ще съди турчин, живеещ в САЩ, представящ се за османски принц
3 зодии с шанс за изненадващи парични постъпления около пълнолунието на 4 декември
Аманда Сейфрид на 40 - актрисата блесна до Сидни Суини на червения килим
преди 5 години ЗАЩО ЗАМЪРСЯВАНЕ , А НЕ ОБГАЗЯВАНЕ?ЗАЩО ФИНИ ПРАХОВИ ЧАСТИЦИ , А НЕ ОТРОВНИ ГАЗОВЕ?Защото ако е второто трябва да се назове точното име на ХИМИЧЕСКИЯ ЗАМЪРСИТЕЛ. Всъшност какъв е ХИМИЧЕСКИЯТ ЗАМЪРСИТЕЛ и защо от Кметството не го съобщават?защо никой не зададе въпроса кои нива са завишени - на ВЪГЛЕРОДНИТЕ ОКСИДИ или пък на АЗОТНИТЕ ОКСИДИ ??АВТОМОБИЛИТЕ изгарят въглеводороди и е нормално да има завишено съдържание на ВЪГЛЕРОДНИ ОКСИДИ. ДА , ДА ама НЕ !!!ПРИ ЗАВИШЕНО СЪДЪРЖАНИЕТО НА АЗОТНИТЕ ОКСИДИ, ИЗТОЧНИКА НА ЗАМЪРСЯВАНЕТО НЕ СА НИТО КОЛИТЕ , НИТО ПЪК ПЕЧКИТЕ !!!КОЙ ТОГАВА ТРОВИ СОФИЯ С АЗОТНИ ОКСИДИ ???КОЙ ДА ТИ КАЖЕ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар