Около половината от хотелиерите в България смятат да намалят цените на нощувките или на пакетните цени на услугите си, а останалите ще предложат алтернативен период за използване на направените резервации. Това става ясно от данните на Националния статистически институт (НСИ).
През юни Националният статистически институт проведе за трети пореден път месечното анкетно проучване сред управителите на местата за настаняване с цел събиране на информация за състоянието и развитието на техния бизнес по време на извънредното положение и последвалата епидемична обстановка в страната.
Според събраните данни през май 65,6% от анкетираните имат намерение да намалят цената на пакет услуги, а 49,4% - на нощувката. 57,5% смятат да предложат на своите клиенти алтернативен период за използване на направените резервации.
По отношение на бъдещата си активност в краткосрочен план през май 63,8% от ръководителите на местата за настаняване смятат да продължат да работят макар и с намален обем, 16,8% очакват временно да преустановят дейността си, 15,9% очакват да продължат дейността си, както преди извънредното положение, и едва 2,2% прогнозират да я прекратят.
Що се отнася до наетия персонал 29,6% от ръководителите са предприели като мярка „неплатен отпуск“, следвана от „освобождаване/съкращаване“ – 22,4%, и „60/40“ – 22,1%. От „платен отпуск“ са се възползвали 20,4% от мениджърите, а 11,3% са приложили „дистанционна форма на работа“ или „намаляване на възнагражденията на персонала“
През май 44,4% от управителите отчитат намаление в приходите от дейността си спрямо предходния месец, докато 40,1% посочват, че няма промяна.
В краткосрочен план (през следващия един месец) 48,8% от мениджърите прогнозират, че ще могат да обслужат „до 50%“ от разходите за дейността със собствени средства, 35,3% - няма да могат да се справят сами, а 15,5% от анкетираните посочват, че ще успеят „до 100%“.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Нумерологична прогноза за 8 – 14 декември
Как Грузия се превърна в задната врата на Русия
Времето днес: Облачно и на места с превалявания от дъжд
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
преди 5 години дааа, преди три седмици реших да ида на слънчака за първи път от над 10 години, точон защото няма да има хора ... хора наистина нямаше и беше спокойно, но въпреки това единия ден го изкарах на легло повръщайки натровен от мидичките на един Несебърски ресторант ! .... После да не кажете че не ви даваме шанс .... даваме ви, но вие упорито ни гоните ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Не им щем ни намаленията, ни чаршафите на нашите мили черноморски хотели, да си търсят пак чужденците за алкохолен туризъм. Средиземно море е по-близо за цяла Западна България, по-спокойно и все така пивко. Пък и си представям какви "намаления" готвят, като на безплатните ВИП чадъри на плажа!!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар