Министърът на вътрешните работи на Франция Бернар Казньов е дал разрешение на местната администрация в Париж да въведе полицейски час, ако е необходимо, съобщава АП.
В телевизионно обръщение Казньов обяви, че се забраняват и всички публични демонстрации, като забраната ще важи до четвъртък следващата седмица.
Засилва се полицейското присъствие във Франция, като се въвежда специална защита за определени публични сгради, обясни той.
“Единодушни сме в подкрепата си за нашите сили за сигурност, които са изцяло ангажирани с терористичните атаки. Отдавам почит на пожарникарите и всички аварийни служби, които действаха със смелост и себеотрицание в условията на това варварство”, коментира той.
Все още не са разпознати телата на жертвите в атентатите във Франция от снощи. Приоритет на властите са били ранените и тяхното извозване до болниците в Париж.
Спешните линии в Париж са затрупани от обаждания на близки, роднини и приятели, като продължава процесът по идентификация на загиналите, съобщава френският в. Libération.
Междувременно беше съобщено, че външният министър на Франция Лоран Фабиюс, който трябваше да участва в преговорите за Сирия във Виена и след това да представлява страната на срещата на Г-20 Турция, се е прибрал във Франция.
Париж настоява преговарящите да се фокусират върху бойното поле, а не толкова върху политическия процес, посочва Ройтерс.
Русия и САЩ най-накрая сближиха позициите си по въпроса за съдбата на президента на Сирия Башар Асад и изразиха солидарността си с Франция.
Държавният секретар на САЩ Джон Кери коментира във Виена след среща с руския външен министър Сергей Лавров, че сме свидетели на “един вид средновековен и съвременен фашизъм едновременно, който няма отношение към живота, който се стреми да унищожава, да създава хаос, безредие и страх”.
Лавров допълни, че няма причина големите държави да не направят нещо повече срещу “Ислямска държава”.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?