Заради множеството конфликти край границите си и миграционните потоци Европейският съюз (ЕС) трябва да увеличи разходите си за отбрана и да се стреми към създаване на обща армия. Това заявява германският министър на финансите Волфганг Шойбле в интервю за Bild am Sonntag, цитирано от ТАСС.
По думите на министъра съюзът трябва да харчи повече за съвместни отбранителни инициативи, а страните членки трябва "постепенно да стигнат до обща външна политика и политика за сигурност".
Според Шойбле крайната цел трябва да стане създаването на "единна европейска армия", при което "средствата за издръжката на 28 национални армии биха могли да се използват много по-ефективно".
Пред неделния вестник финансистът подчертава, че ЕС трябва активно да съдейства за стабилизиране на положението в Близкия изток и Африка, а освен това трябва да укрепи външните си граници, което е "общоевропейска задача".
Шойбле смята, че всички погранични страни членки трябва да бъдат подпомогнати в охраната на границите, но упреква Гърция, че "години наред на спазва Дъблинските споразумения" и "прехвърля на други вината за собствените си проблеми".
Волфганг Шойбле отбелязва, че източноевропейските страни трябва също да приемат мигранти, "макар и по-малко, отколкото Германия".
/БТА/


Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
преди 10 години http://***.marica.bg/%D1%81%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%8F!-%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%8F-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%BE%D0%B6%D0%B8-news518588.html?fb_action_ids=1068815083148924&fb_action_types=og.likes отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Е...!? Де ще се дянат? Нали затова реформираха икономиките им към грантови такива? Спират фондовете и киртаците ще ядат варени картофи само. :))) Сами ще се молят да им казват къде и кого да убиват. :)))) Така де трябва да си заслужат обяда. Производитлност трябва да показват и то на ниска цена. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Е тъй , ама киртаците може да не тръгнат към източния фронт... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Да му продължа мисълта. - ...Висшите офицери от Германия ,Франция, Италия, Холандия. Младшите офицери от останалите държави на Западна Европа. Редниците от източна като от тях ефрейторите от Полша. :)))) Ползите от военните действия /защото армията не се ползва за сервиране или бродерия/ 80% за Западна Европа 10% за поляците и останалото за киртаците като нас. :)))) Процента на жертвите ще е в обратен ред. 80% за киртаците и т.н.... Умник . :)))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Не ме разсмивай...тя третата държава и без туй е на изкуствено дишане сега ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Аз съм твърд противник на създаването на единна европейска армия, защото това реално ще сложи край на Третата Българска Държава. Надявам се, че Камерън ще лобира за излизане на страната му от ЕС и най-накрая ще започне разпада на тази вредна организация. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ч.Е.П отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "Според Шойбле крайната цел трябва да стане създаването на "единна европейска армия" Браво , дедик...следва въпросът за какъв *** тогава ни е НАТО ?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар