Премиерът на Великобритания Дейвид Камерън ще напусне поста си най-късно през октомври.
Камерън посочи в изявлението си след излизането на резултатите от референдума за членството на страната в ЕС, че е вложил цялото си сърце в кампанията, но е загубил.
Той подчерта, че уважава решението на британския народ и допълни, че оставя в ръцете на новото ръководство на страната да реши кога и как да активира чл. 50 от Договора за Лисабон, който регламентира процедурата по напускане на блока.
В речта си Камерън изтъкна, че не е правилно при този резултат от допитването той да продължи да бъде “капитан на кораба”. Той допълни, че решението за напускане на ЕС изисква “силен, решителен и отдаден лидер”.
В понеделник британският кабинет ще проведе среща, на която ще реши какъв да бъде графикът на оттеглянето на Камерън. Най-вероятно новият министър-председател ще заеме поста през октомври, а както самият Камерън обясни – той и кабинетът му ще продължат да управляват през следващите три месеца.
Припомняме, че след първоначалното облекчение заради предварителните резултати, които сочеха, че Великобритания ще остане в ЕС, рано тази сутрин стана ясно, че с малка преднина са надделели поддръжниците на напускането на ЕС.
Това предизвика рязък спад на обменния курс на паунда и срив на световните пазари, тъй като инвеститорите се надяваха на друг резултат от референдума.


"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Условията за туризъм в планините са добри
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
Божанов: Управляващите си играят с огъня
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга


преди 10 години изброй 10 в които е атакувал ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години даже и да откраднат на Расмунсен биткоините, пак няма да има отговор с ракети, така че спокойно :):):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "нато е защитен съюз ..."- Майтапчия..Избройми 10 "защитни акции" на нато за последните 20 г.Ние сме в нато за да се защитим от ...нато отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години да, че потвърждаваш моето изказване което ти изпусна по рано, а то е че нато е защитен съюз ...ддос и отговор ракети, на това мога само да се изсмея на глас, айде бъди сериозен. това ли според теб е лардж скейл атака ?казах ти че не обичам да споря срещу лозунги, щото няма смисъл отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години еее аз някак си предпочитам да няма кютек и само да е кротце и благо отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Абе пич, ти или си сляп или си ***. (Извинявай)http://***.euractiv.com/section/digital/news/nato-agrees-cyber-attack-could-trigger-military-response/"NATO leaders agreed on Friday that a large-scale cyber attack on a member country could be considered an attack on the entire US-led alliance, potentially triggering a military response."Да ти го перифразирам:НАТО може да отвърне (защитно) на масова кибер атака върху страна членка, ВОЕННО.Т.е. ти даваш ли си сметка какво означава това?Някой DDoS-ва ?.usa.gov и ония му го връщат с ракети. Еми сори, мерси ама в такъв съюз НЕ ИСКАМ да участваме. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Малко кютек и после со кротце со благо, по балкански.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години само че е защитен военен съюз, удобно изпускаш този леееек детайл, и квото и да си говорим ЕС и нато са без алтернатива за нас към момента. но ок утре излизаме и кво правиме после ... биеме си главите ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Веднага ти казвам - НАТО е военен съюз, за решаване на военни проблеми.Ако някой си мисли, че може да решава каквито и да е въпроси с военни методи, значи трябва да е готов да натисне червеното копче. ТОВА на мен лично ми пречи :-)В момента не коментираме Русия, а и до колкото знам "щит"-а е към разни арабски племена... или съм се объркал?Te на запад и те май не могат да се разберат.. веднъж най-голямата заплаха им е ISIL, веднъж Русия.. по последни данни, май ИСИЛ води пред Владимир по критерия за екзистенциална заплаха :-D :-D.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години убеден съм, що да не съм ? ... разбира се че имаш право да избираш ... изнеси се в Русия, а пък ако ми обясниш нато с кво ни пречи получаваш нобелова награда ... от нобела :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар